MİLLİ TAKIMIN 3 MAÇLIK PERFORMANSI

A Milli takım Türkiye’nin 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamındaki ki G grubunda çıktı üç oldukça başarılı bir şekilde tamamlandı. Kendi grubunda çıktı üç maçta iki galibiyet bir beraberlik kalan en iyi takım Türkiye toplamda yedi puana ulaştı.

A Milli takım Türkiye Eylül ayında oynanacak olan 2022 Dünya Kupası elemeleri maçlarından önce mayıs ayında Antalya’da Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Azerbaycan ve kuzey ilanda ile karşı karşıya gelecek.

MİLLİ TAKIM 3 MAÇTA 10 GOL ATTI

A Milli takım Türkiye 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında oynadı üç maçta toplam on gol attı. Üç maçta on gol atarak gol ortalamasında 3,33 puanla yakalayan milli takım Türkiye oldukça başarılı bir performans sergiledi. Kendi grubunda yedi puana ulaşarak lider konumunda yer alan Türkiye Eylül ayında oynanacak olan grup maçlarında da yine lider olarak kalmak istiyor.

Milli takım Hollanda ve Norveç mağlup ederek Letonya karşısında beraberlik sonucunu olarak sağdan ayrıldı. Türkiye’nin hedefe Letonya’yı da mağlup etmekti fakat Letonya karşında istediği performansı sergileyemedikleri için skor 3-3 eşitlik ile sonuçlandı. 2. Dakikada gol bulan milli takım Türkiye maç sonuna kadar savunmasını güçlü tutamadı.

Hollanda maçının yıldız ismi Burak Yılmaz. Norveç maçının yıldız ismi de Ozan Tufan oldu. Milli takım Türkiye’nin kalecisi Uğurcan Çakır Trabzonspor’un genç yıldızı ve 3 maçta da gerek penaltı vuruşları gerek hücum topları olsun oldukça başarılı bir kaleci olarak takımını ve ülkemizi temsil etti.

Milli takım Türkiye’nin savunma ekibi, hücum oyuncuları teknik ekip iyi bir enerji ve uyum yakaladığı için başarılar şans eseri değil de bu uyum ve çalışmanın sonucunda oldu.

MİLLİ TAKIM ÖNCE HAZIRLIK MAÇINA

A Milli takım Türkiye Eylül ayında oynanacak olan 2022 Dünya Kupası elemeleri maçlarından önce mayıs ayında Antalya’da Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Azerbaycan ve kuzey ilanda ile karşı karşıya gelecek.

Bu maçların hepsi Türkiye’de Antalya ve Alanya’da oynanacak. Milli maç heyecanla mayıs ayında kaldığımız yerden devam edeceğiz fakat 2022 Dünya kupası elemeleri maçları Eylül ayında tekrardan başlayacak. Milli takım Türkiye oyuncuların kendi takımlarında lig takımlarında performanslarını sergiliyorlar. Milli maç arasında tekrar bir araya gelecekler. Şenol Güneş öğrencilerine güveniyor ve bu hazırlık maçında iki galibiyeti de almak istiyorlar.