MİLLİLER LETONYA’YI YENME PEŞİNDE

Milli takımımız Türkiye bu akşam Letonya ile karşı karşıya gelecek. 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında Grubu’nda yarışan milli takım Türkiye ilk olarak Hollanda ile karşılaştı ve Hollanda ‘yı 4.02 yendi. İkinci olarak Norveç ile karşılaştı ve Norveç üç sıfır olarak yendi.

Şimdi de Letonya ile karşı karşıya geliyor Letonya maçını da yenerek kendi grubundaki üç maçı da kazanmak istiyor. Şu an Türkiye kendi grubunda 2022 Dünya Kupası Elemelerinde altı puanla birinci sırada yer alıyor. Kendi grubunda lider kalmak isteyen Türkiye Letonya ile oynayacağı maçı da kazanmanın peşinde.

Letonya ise 2000 yemek Dünya Kupası elemeleri kapsamındaki grubunda sıfır puanla beşinci sırada yer alıyor Letonya’nın bundan önce oynadığı iki maçta da herhangi bir galibiyeti yok.

YENİLENEN MİLLİ TAKIM ÇOK FORMDA

A Milli Türkiye takımımız kuş sezon 2021 yılındaki üçüncü maçına çıkacak. Son olarak 2020 yılında kasım ayında sahaya çıkan A Milli takımımız Türkiye 2021 yılında oldukça fonda bir şekilde sahada yerini alıyor.

Hollanda ve Norveç maçında gördüğümüz ve izlediğimiz Türkiye oldukça başarılı ve formda bir haliyle rakiplerini korkutan bir cins değil. Letonya karşısında da aynı korku salan bir performansla rakibine hiçbir şekilde izin vermeden 90 dakikayı tamamlamak istiyor. Türkiye’de ton neyi beş yıldır yenemiyor.

Özellikle 2004 Euro Euro Avrupa maçları kapsamında çok önemli bir maçta Letonya yenildiğimiz için ne yazık ki o alandan evlenmek durumunda kalmıştık. Bu akşam, 30 Mart Salı günü saat 21:45’te Letonya yenerek bu beş yıllık galibiyet hasretine son vermek istiyoruz.

Şenol Güneş öğrencileri pas taktik ve yenileme çalışmaları yaparak Letonya maçına hazırlandı. Aynı zamanda Norveç maçının ardından yapılan sağlık kontrollerinin ardından dört kişi takımdan ayrılmak durumunda kaldı. Bu dört kişinin yerine milli takımımıza üç yeni oyuncu katıldı. Antalyaspor’dan Bünyamin balcı Altınordu’dan Enes Destan Göztepe’den Alpaslan Öztürk takıma dahil olan isimler.

MİLLİ MAÇ SEYİRCİSİZ OYNANACAK

Türkiye Letonya maçı ilk başta %15 kapasiteli bir şekilde seyircili oynanması planlanıyordu. Fakat dün bilet satışlarının ardından kısa bir süre sonra hemen bilet satışları durduruldu ve tekrardan seyircisiz oynanmasına karar verildi. Bu akşam A Milli takımımız Türkiye seyircilerini sahada hissederek oynayacak Gollerini seyircilerini alman edecek.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

TÜRKİYE: UĞURCAN, MERT, O. KABAK, ÇAĞLAR, UMUT, OKAY, O. TUFAN, KENAN, HAKAN, YUSUF, BURAK

LETONYA: OZOLS, FJODOROVS, CERNOMORDİJS, TARASOVS, JURKOVSKİS, ZJUZİNS, TOBERS, KAMESS, IKAUNİEKS, CİGANİKS, ULDRİSİS

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Milli takımımız Türkiye Letonya ile karşı karşıya gelecek. Türkiye ile Tonya maçı bu akşam, 30 Mart Salı akşamı saat 21:45’te İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maçı canlı olarak kendi saatinde TRT Spor üzerinden izleyebilirsiniz. Maçın hakemi ise Daniel Stefanski olacak. Polonyalı bu hakem 90 dakikalık oldukça heyecanlı ve bizim için önemli olan maçın yönetimini sağlayacak. Şimdiden başarılar diliyoruz Türkiye.