MORUTAN SARI KIRMIZILI TAKIMIN EN ÖNEMLİ PARÇASI

MORUTAN SARI KIRMIZILI TAKIMIN EN ÖNEMLİ PARÇASI

13 Kasım 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Sarı kırmızlı takım Galatasaray bu sezon başında takım içinde yeni bir yapılanmaya giderek genç oyuncular ile karolarını güçlendirmişlerdi.

Kadrolarında ki önemli tecrübeli isimler ile de yollarını ayıran sarı kırmızılı takım genç oyunculara emanet edildi.

Yaz transfer döneminde kadroya katılan genç isimlerden bazıları kısa süre içerisinde performansları ile dikkat çekmeyi başardılar.

Özellikle kadroya katılan henüz 22 yaşında olan Rumen oyuncu O. Morutan performansı ile göz doldurmayı başarmış durumda.

Sarı kırmızılı takım sezon başında 22 yaşındaki genç oyuncu için kulübüne 3,5 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmışlardı.

Genç oyuncu yükselen performansı ile gelecek sezonlar da yüksek bonservis bedeli ile Avrupa da dev kulüplere transfer olması kesin gibi.

OLİMPİU MORUTAN GALATASARAY’DA PARLIYOR

Sarı kırmızılı takımın genç oyuncu 22 yaşındaki isim O. Morutan bu sezon takımı ile çıkmış oldukları karşılaşmalarda kendisini kısa süre de göstermeyi başardı.

Genç oyuncu zaman zaman performansın da dalgalanmalar da olsa da tecrübeli teknik adam Fatih Terim ‘in de gözde oyuncularından birisi olmayı başardı.

Takım içinde gol yollarında sıkıntı çektiği anlar da ortaya çıkıp etkili vuruşlar ile takımın önce geçirmeyi başaran genç oyuncu takımda önemli bir konumda.

Takımın genç oyuncularından birisi olsa da yaptığı bazı pozisyonlar da ki hatalar ile beraber yükselen performansı nı her karşılaşmada tam olarak sahaya yansıtamamış olması bile genç oyuncuyu tecrübeli teknik adam Fatih Terim oyunda tutmak da oldukça kararlı olarak devam ediyor.

Sezona sağ çizgide başlayan genç oyuncu O. Morutan zaman zaman son maçlar da orta saha da ki üçlü ile beraber de kullanmaya başlayan Fatih Terim oyuncu her maçta takımda görmek istiyor.

MORUTAN ÇOK GENÇ VE BAŞARILI

22 yaşındaki genç isim O. Morutan bu sezon sarı kırmızlı forma ile toplamda 10 karşılaşmada forma giyme şansı yakalayan genç oyuncu bu karşılaşmalar da ise 3 gol atarken 1 de asist katkısı sağlamış durumda.

Genç oyuncu sarı kırmızlı takımda ki yükselen performansı ile Romanya mili takımın dan da aday kadroya çağırılan O. Morutan A milli takım formasını da giymeye hak kazanmıştı.

Bu sezon sarı kırmızılı takım kadrosuna kattığı en önemli oyunculardan birisi olurken sadece 3,5 Milyon Euro’ ya kadrosuna katılan genç isim bonuslar ile beraber yaklaşık olarak 5 Milyon Euro’ ya ulaşması bekleniyor.

22 yaşındaki genç isim O. Morutan sarı kırmızlı forma ile  2 – 3 sene içersin de yapacağı büyük sıçrama ile performansı kesinlikle Avrupa kulüplerinin dikkatinden kaçmayacak olan oyuncudan sarı kırmızılı takım Galatasaray an ez 20 Milyon Euro gibi bir yüksek bonservis bedeli ile Avrupa pazarında yer alası beklenen oyuncudan yüksek miktarda gelir elde edeceklerdir.