Morutan’ın Menajeri: Galatasaray Transferinde Değişiklik Yok

Cimbom’un uzun süredir takımına transfer etmek istediği 22 yaşındaki Rumen 10 numara Olimpiu Morutan için ücret konusunda hala nihai bir karara varılamadı. Deneyimli teknik direktör Fatih Terim, genç yeteneği kadroya ekleme konusunda istekli olsa da yüksek meblağlar ödemekten geri kalıyor.

2018’den beri Romanya’nın Liga 1 ekiplerinden FCSB’de forma giyen Olimpiu Morutan’ın menajeri yaptığı açıklamalarda Sarı Kırmızılılar ile olan transfer görüşmelerinde herhangi bir hareketlilik olmadığını belirtti.

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig 2020 – 2021 sezonunda averaj farkıyla kaçırdığı birincilikten ders aldı. Cimbom’un hedefi önümüzdeki sezon için mutlak galibiyet! Bu amaçla yeşil sahada kuvvetli bir kadro yaratmak için deneyimli hoca Fatih Terim ve Başkan Burak Elmas yönetimi sıkı bir şekilde çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde 6 yetenekli oyuncuyu transfer etmenin mutluluğunu yaşayan Aslan’da Olimpiu Morutan transferinde ilerleme kaydedemedi. 25 Nisan 1999 doğumlu 10 numaranın menajeri Sarı Kırmızılı takımın görüşmeleri ile alakalı konuştu.

Pazarlık Devam Ediyor

Aslan ekibi bir süredir Rumen oyuncu Olimpiu Morutan için yoğun çaba sarf ediyor. FSCB’de forma giyen genç yetenek, şimdiye dek Liga 1 ve UECL elemelerinde oynadı. 22 yaşındaki başarılı oyuncu Liga 1’de 2 kez yeşil sahada yer alırken toplamda 1 gol üretti.

Cimbom, performansını beğendiği 1,73 metre boyundaki sporcu için pazarlıklarda bir türlü anlaşma sağlayamadı. Olimpiu Morutan’ın 1. Lig’de yer alan takımı ile olan sözleşmesi 1 Temmuz 2018’de başlamıştı ve 30 Haziran 2023’te sona erecek. 10 numarada oynayan Rumen futbolcu, aynı zamanda merkez orta saha ve sağ kanat olmak üzere iki mevkide de bir hayli başarılı.

4 Taksitle 10 Milyon Euro

Olimpiu Morutan’ın menajeri yaptığı açıklamalarda istenen ücret ile Sarı Kırmızılıların önerdiği arasında büyük fark olmadığını söyledi. FSCB 10 milyon Euro’ya ek olarak aynı zamanda yüzde 20 de bir sonraki satıştan pay istiyor. Galatasaray ise 8 milyon Euro teklifinde bulunmuştu.

Alınan duyumlara göre Aslan, 4 taksit halinde ödediği takdirde 10 milyon Euro da verebilir.