MUHTEMEL GALATASARAY – KAYSERİSPOR 11’LERİ

GALATASARAY: Fatih Öztürk, Linnes, donk, Marcao, Saracchı, Taylan, Emre Akbaba, Emre Kılınç, Ömer Bayram, Feghoulı, Dıagne.

KAYSERİSPOR: Lung, Lopes, Sapunaru, Kolovetsıos, Behıch, Campanharo, Ackah, Lennon, Fernandes, Hasan, Alıbec

Galatasaray’da sakatlığı bulunan ve covid 19 olan yaklaşık 9 oyuncu hariç teknik direktör Fatih Terim’in sunacağı kadro böyle olması bekleniyor. 3 maçlık galibiyet serisini sürdürmek isteyen sarı kırmızılılar maça odaklanmış durumda bugün saat 19:30 da başlayacak zorlu müsabakayı Turgut Doman yönetecek. Sarı kırmızılılar total karşılaşmada rakipleri Hes Kablo Kayserispora büyük bir üstünlük sağlasa da bugün yaşanan sakatlıklar ve koronavirüs (covid19) etkilerinden dolayı temkinli ve ne yapmasını bilen bir çizgide ilerliyorlar. Bazı oyuncuların kart sınırında bulunduğu ve önümüzdeki maçlarda oynayabilmeleri için daha dikkatli bir futbol sergilemeleri gerekli.

Galatasaray

HEDEF 3 PUAN

Sarı kırmızılılar bu sezon iç sahada oynadıkları Aytemiz Alanspor maçı hariç puan ve puanlarla ayrıldı. Rakibini iyi öğrenen sarı kırmızılıların teknik direktörü Fatih Terim sahaya 3 puan parolası ile çıkacak.  Sarı kırmızılı ekip bu maçı da alarak galibiyet serisini sürdürmek ve haftaya oynanacak olan Çaykur Rizespor maçına moralli gitmek istiyor. Diğer yandan rakip Hes Kablo Kayserispor ise kötü gidişatına son vermek için teknik patronun işine son verdi ve yerine Samet Aybabayı getirdi. Samet Aybaba bu kötü gidişatı durdurabilecek mi bu akşam göreceğiz.

Samet Aybaba

YENİ TEKNİK DİREKTÖR YENİ MAÇ  

Teknik direktör Samet Aybaba yeni takımıyla ilk çıkacağı zorlu Galatasaray deplasmanında puan veya puanlar alarak takımının bu kötü gidişatına son vermek istiyor. Kayserispor oynadığı  süperlig maçlarından yalnızca ikisini kazanabildi. Teknik direktör Samet Aybabadan beklentisi büyük olan Hes Kablo Kayserispor taraftarları galibiyet serisi başlatarak takımlarının ligin üst sıralarına oynamasını bekliyor. Teknik direktör Samet Aybaba zorlu deplasman öncesi 3 oyuncusundan sakatlık, ceza ve korona virüsten dolayı faydalanamayacak. Ayrıca Fatih terim ve Samet Aybaba ikilisinin bu 13. Kez karşılaşması olacak. Galatasaray cephesi kazanarak yoluna kayıpsız bir şekilde devam etmek isterken Hes Kablo Kayserispor cephesinde ise kötü gidişata son verip ligde daha iyi sıralara gelmeye çalışmak.