Muslera’nın Arkasına Aday

Yeni sezon çalışmalarına devam eden Galatasaray, transfer planlamasına da devam ediyor. Sın günleri hareketli geçiren sarı kırmızılılar, teknik direktör Fatih Terim’in isteği üzerine Uruguaylı efsane kalecisi Fernando Muslera’nın arkasında onu zorlayabilecek bir kaleci arayışlarına başladı.

Okan Kocuk’un Giresunspor’a kiralanmasından sonra bir kaleci arayışına başlayan Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, takımın ikinci kalecisi konumunda bulunan Fatih Öztürk’ten memnun olmadığını yönetime iletti.

Fatih Terim’in önerisini değerli bulan Galatasaray yönetimi, çalışmalara başladı ve aradığı kaleciyi Türkiye’nin en çok futbolcu yetiştiren altyapılarından biri olan Bursaspor altyapısında buldu.

Ataberk Dadakdeniz Gelebilir

Galatasaray, Bursaspor ile yeni sözleşme imzalamayan Ataberk Dadakdeniz’i kadrosuna katmak istiyor. Teknik direktör Fatih Terim, Fernando Muslera’nın arkasında beklemeyi sorun etmeyecek bir kaleci istiyor. Fatih Terim, genç ve yerli kaleci istediğini yönetime bildirdikten sonra yönetime Ataberk Dadakdeniz ismini de iletti.

Fatih Terim, transfer edilecek kalecinin genç olmasını, Muslera’nın arkasında beklemeyi sorun etmemesini ve Muslera gibi bir efsaneden futbolla ilgili eğitim almasını planlıyor. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Ataberk’in transfer edilmesi halinde genç kaleciye kupa maçlarında ve Avrupa dönüşlerinde şans verip Fernando Muslera’yı dinlendirmeyi de planlıyor.

Fernando Muslera, 2019-20 sezonunda pandemi nedeniyle lige verilen aranın dönüşündeki Çaykur Rizespor maçında ayağını kırıp çok büyük bir sakatlık geçirmişti. 2020-21 sezonunun devre arasına doğru sahalara dönen Uruguaylı kaleci, çok iyi bir performans sergilese de yoğum maç takvimini kaldırmakta güçlük çekiyor.

Okan Kocuk’un Giresunspor’a kiralanması sonrası Fatih Öztürk’ten memnun olmayan Fatih Terim, Ataberk Dadakdeniz’in kadroya katılmasını istiyor.

Galatasaray, 21 yaşındaki Ataberk Dadakdeniz’in Bursaspor ile arasındaki sorunu çözmesini bekliyor. Ataberk, Bursaspor ile olan sroununu hallettikten sonra İstanbul’a gelip kendisini iki yıllığına Galatasaray’a bağlayan sözleşmeye imza atacak.

Ataberk Dadakdeniz Kimdir?

1999 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ataberk Dadakdeniz, futbola Bursaspor altyapısında başladı. 2014’te 16 yaş altı, 2015’te ise 17 yaş altı takıma yükselen Ataberk, 2016’da A takıma yükselmeyi başardı.

Bursaspor formasıyla toplam 28 maça çıkan Ataberk, kalesinde 50 gol görürken 5 maçta da kalesini gole kapattı.