Rizespor-Galatasaray

Muslera’nın Sağlık Durumu

14 Haziran günü oynanan Rizespor-Galatasaray maçından Galatasaray 2-0 yenilgi ile ayrılmıştı. Ama bu maç Galatasaray için yenilgiden daha kötü sonuçlar doğuran bir karşılaşma oldu. Galatasaray’ın başarılı kalecisi Uruguaylı Muslera maçın 15. Dakikasında sakatlandı. 15. Dakikada Rizesporlu Skoda ile girdiği mücadelede sakatlanan kalecinin hemen tedavisine başlandı. Muslera’nın ilk etapta ayağının kırıldığı tespit edilse de ilerleyen süreçte durumun daha ciddi olduğu anlaşıldı.

Rize’den İstanbul’a getirilen Muslera’nın sakatlığının ciddi boyutu da ortaya çıktı. Galatasaray kalecisinin sağ ayak tibia ve fibula kemiklerinin kırıldığı ortaya çıktı ve Muslera’nın ameliyat edilmesine karar verildi. Galatasaray formasını en uzun giyen yabancı futbolcu olan Muslera yarın (16 Haziran) ameliyata girecek. Muslera’nın bu sakatlığı başarılı kalecinin kariyerindeki en ciddi sakatlık oldu ve ortalama 6-8 ay gibi bir süre sahalardan uzak kalacak.

Taraftarlardan Muslera’ya Geçmiş Olsun

Muslera’nın sakatlığı Galatasaray takımı ve Galatasaray taraftarları tarafından üzüntüyle karşılandı. Galatasaray taraftarları kendileri için farklı yeri olan Muslera’nın iyi olmasının her şeyin üstünde olduğunu sosyal medyada paylaştılar. Galatasaray taraftarları dışında Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftarları başta olmak üzere bütün takım taraftarları da Muslera’ya geçmiş olsun dileklerini paylaştılar.

Güncel Yazılar