Nantes Deplasmanda Farklı Kazandı

Fransa Ligue 1’in 6. Haftasında Nantes, 19 Eylül Pazar günü deplasmanda Angers’e konuk oldu. Stade Raymond Kopa’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 1’gibi farklı bir skor ile kazanan taraf Nantes oldu. Konuk takım Nantes’a galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Girotto, Blas (2) ve Kolo kaydetti. Ev sahibi Angers’in tek golünü ise Traore attı.

Nantes’a Galibiyeti Getiren Goller

Fransa Ligue 1’in 6. Haftasında oynanan karşılaşmanın 3. Dakikasında konuk takım Nantes, Moses Daddy Simon’ın asistinde Andrei Girotto’nun attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 6. Dakikasında konuk takım Nantes, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı.

Bu penaltıyı kullanmak üzere topun başına geçen Ludovic Blas, attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı. Maçın 10. Dakikasında ev sahibi Angers, Thomas Mangani’nin asistinde Ismael Traore’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı. Maçın 23. Dakikasında konuk takım Nantes, bir kez daha Moses Daddy Simon’ın asistinde bu kez Randal Kolo Muani’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 1 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında takımlardan başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 2 – 1 sona erdi. Maçın 79. Dakikasında konuk takım Nantes, bu kez Randal Kolo Muani’nin asistinde bir kez daha Ludovic Blas’ın attığı gol ile aradaki farkı 3’e çıkartarak karşılaşmada durumu 4 – 1 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca Nantes, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Angers’i 4 – 1 mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Angers’te Fulgini ve Mangani; konuk takım Nantes’ta ise Simon ve Chirivella maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Nantes 7 Puana Ulaştı

Fransa Ligue 1’in 6. Haftasında oynanan mücadelede deplasmandan 3 puan ile mutlu ayrılan taraf Nantes oldu. Böylece konuk takım Nantes, Ligue 1’de puanını 7 yaptı ve onuncu sıraya yerleşti. Diğer yandan sahasında puan alamayan Angers ise Ligue 1’de 11 puan ile dördüncü sırada kaldı.