Nantes Deplasmanda Tek Golle Kazandı

Nantes Deplasmanda Tek Golle Kazandı

28 Aralık 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında Nantes, 25 Aralık Cumartesi günü deplasmanda St. Etienne’ye konuk oldu. Geoffroy Guichard Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 1 – 0’lık skor ile kaybeden taraf ev sahib St. Etienne oldu.

Konuk takım Nantes’e deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golü Randal Kolo Muani kaydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Pascal Dupraz önderliğindeki St. Etienne, Fransa Ligue 1’de bu sezon 11. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan teknik direktör Antonie Kombouare yönetimindeki konuk takım Nantes ise Fransa Ligue 1’de bu sezon 8. Galibiyetini elde etmiş oldu.

St. Etienne ve Nantes Maçının Detayları

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında oynanan mücadeleye ev sahibi St. Etienne, rakibi Nantes karşısında Bajic, Nade, Kolodziejczak, Macon, Silva, Camara, Noupa, Nordin, Trauco, Boudebouz ve Khazri 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Nantes ise rakibi St. Etienne karşısında Lafont, Castelletto, Pallois, Fabio, Merlin, Girotto, Coco, Cyprien, Chirivella, Simon ve Kolo 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk yarısında hem ev sahibi St. Etienne hem de konuk takım Nantes tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar. Faka her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için mücadelenin ilk yarısında aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Böylece karşılaşmanın ilk 45 dakikası golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

Maçın ikinci yarısında 83. Dakikada konuk takım Nantes, Andrei Girotto’nun asistinde Randal Kolo Muani’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Nantes, deplasmanda konuk olduğu rakibi St. Etienne’yi 1 – 0 mağlup etti.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi St. Etienne’de Aimen Mouffek; konuk takım Nantes’te ise Jean Charles Castelletto maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Buna ek olarak, ev sahibi St. Etienne’de Aouchiche, Youssouf, Lhery, Dieye ve Mouffek; konuk takım Nantes’te ise P. de Sa, Emond, Corchia ve Moutoussamy oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

St. Etienne ve Nantes’ın Güncel Puan Durumları

Fransa Ligue 1’in 19. Haftasında oynanan karşılaşmada kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi St. Etienne, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece ev sahibi St. Etienne, Ligue 1’de 12 puan ile yirminci sırada kendisine yer buldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan konuk takım Nantes, haftayı 3 puan ile kapatmış oldu. Böylece konuk takım Nantes, Ligue 1’de 28 puan ile yedinci sırada kendisine yer bulmuş oldu.