küresel salgın
Blog / NBA

NBA Başlıyor

2020 yılı ilk ayları küresel salgın covid 19 mücadelesi ile başladı. Dünyada her ülke ve Türkiye corona virüsünün yayılmaması için önlemler almaya başlamıştı. Aşısının ve ilacının olmaması covid 19’un hızla yayılmasına neden oluyor. Corona virüsü spor oyunlarının, olimpiyatların, maçların ertelenmesine neden oldu.

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi olan NBA de covid 19 tedbirleri kapsamında maçlarını durdurmuştu. Corona virüsünün yayılması devam etmesine rağmen hayatımıza hâkim olan yeni normal düzen de NBA de maçlarına başlama kararı aldı. Yeni normal düzene ve covid 19 önlemleri altında NBA maçları 31 Temmuz’da başlıyor.

Bitiş Tarihi 12 Ekim

Corona virüsü öncesinden farklı olarak NBA maçları covid 19 önlemleri ile oynanacak. 31 Temmuz’da başlayacak maçlar Orlando’da bulunan Disney’in tesislerinde izolasyon ortamında oynanacak. Maçlar NBA’deki 30 takım arasında olmayacak play-off iddiası olan 22 takım maçlarda mücadele edecek. Play-offu garantilemiş ve play-off iddiası yüksek olan 22 takım NBA maçlarına çıkacak. NBA finallerinin ise 12 Ekim tarihinde bitmesi planlanıyor. NBA maçlarında görevli olan kişiler ve basketbolculara düzenli olarak covid 19 testi yapılacak. Test sonucu pozitif çıkan kişiler karantinaya alınacak.

Güncel Yazılar