NBA Oyuncusundan Örnek Davranış

NBA Oyuncusundan Örnek Davranış

3 Haziran 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

Dünyada 220 ülke covid 19 ile mücadele ederken Amerika Birleşik Devletleri virüs nedeniyle en çok kaybı yaşayan ülke oldu. 109 bin kişinin corona virüsü sebebiyle hayatını kaybettiği ABD virüs ile mücadele sürerken ırkçılık protestoları ile sarsıldı. Minneapolis kentinde 25 Mayıs 2020 günü George Floyd adlı siyahi bir vatandaş beyaz bir polis tarafından boğularak öldürüldü. George Floyd’a vahşice ve insanlık dışı yapılan hareket ve bunun ölümle sonuçlanması siyahi ve beyaz ayırmadan insani duyguları olan insanların protestolarına yol açtı.

NBA basketbolcuları başta olmak üzere sporcular, sinema oyuncuları da protestolara katıldı. NBA eski oyuncusu Stephen Jackson da George Floyd’un ölümünü ve ırkçılığı protesto etti. Stephen Jackson, George Floyd’un kardeşi gibi olduğunu ifade etti ve George Floyd’un 6 yaşındaki kızı Gianna’nın eğitimini karşılayacağını söyledi.

‘’Adalet Arayışımız Sürecek’’

6 yaşında babasız kalan Gianna’nın annesi Roxie Washington kızının babasız büyüyecek olmasının yanında George Floyd’un böyle bir cinayet ile ölmesinin affedilemez bir durum olduğunu açıklamıştı. Stephen Jackson sadece eğitim alanında değil hayatın her alanında Gianna’nın aynında olacağını belirterek George Floyd’un ölümü ile ilgili adalet arayışının da süreceğini sözlerine ekledi.  

Güncel Yazılar