Basketbol Ligi

NBA’de Corona Paniği

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) corona virüsünün yayılması sebebiyle süresiz olarak kapatıldı. NBA takımlarında Utah Jazz’ın basketbolcusu Fransız Rudy Gobert’in corona virüs testinin pozitif çıkması sonucu NBA kapatıldı. NBA’n oynanan maçlar ve etkinlikler olmak üzere yıllık geliri 8 milyar dolar ve bu kadar geliri olan lig ikinci bir duyuruya kadar durduruldu.

Rudy Gobert’in corona virüsüne yakalanmasının yanında bu olayın ilginç bir yanı da var. Utah Jazz’ın yıldız basketbolcusu Rudy Gobert bir iki gün önce düzenlenen basın toplantısında corona virüsü ile dalga geçmişti. Basın toplantısının sonunda masanın üzerinde bulunan mikrofonlara dokunup virüs bulaştırıma hareketleri yapan Rudy Gobert’in dalga geçmesinin ardından kısa zaman sonra virüse yakalanması trajikomik bir olaydı.

İtalya’da Spor Karşılaşmaları İptal

Corona virüsü Çin’den başlayarak tüm dünyaya yayıldı ve 4 bin kişiyi aşan ölüme yol açtı. Çin’den sonra Avrupa’da İtalya’da yüksek oranda ölümlere yol açan bu virüs birçok ülkede görüldü. Avrupa’da en yüksek ölüm ve vaka sayısının olduğu İtalya’da futbol ligi İtalya Serie A başta olmak üzere bütün ligler, maçlar ve spor karşılaşmaları iptal edildi. İtalya’da tüm ülkede karantina ilan edildi.