Wuhan

NBA’de Fanus Hazırlığı

2019 yılı sonunda corona virüsü Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayıldı. Son hızla yayılmaya devam eden covid 19’un aşısının ve ilacının olmaması hayatını kaybedenlerin sayısının da artmasına neden oluyor. 2020 yılında maçlar, spor turnuvaları, olimpiyatlar da ertelendi ya da iptal edildi. Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) maçları da ertelenmişti.

Covid 19’un yayılması durdurulamıyor ama corona virüsü önlemleri ile yeni normal düzende hayat normale dönmeye başlıyor. NBA de bu kapsamda maçlara başlama ve sezonu tamamlama kararı aldı. Bu karar sonrası da NBA takım oyuncularında covid 19 çıksa da NBA maçları başlayacak. NBA maçlarının oynanması için Orlando’da bir fanus kurdu ve maçlar bu fanusun içinde oynanacak.

İkinci Fanus Chicago’da

Orlando’da kurulan fanusun ardından Chicago’da ikinci fanus kurulumuna başlandı. Eylülde başlayacak olan maçlarda Orlando’da olamayacak olan takımlar Chicago’daki fanusta kampa girecek ve maçlarını bu fanusta oynayacak. Başlayacak olan maçlar NBA’deki 8 takım arasında oynanacak. Covid 19 önlemleri kapsamın her spor dalındaki maçlarda olduğu gibi basketbol maçları da seyircisiz oynanacak.

Güncel Yazılar