Basketbol Ligi

NBA’de Yeni Corona Virüs Vakaları

Amerikan basketbol ligi NBA dünyada salgın olan corona virüsü sebebiyle 12 Mart tarihinde maçlarını durdurmuştu. NBA takımı Utah Jazz’ın Fransız basketbolcusu Rudy Gobert’in corona virüs test sonucunun pozitif çıkması da NBA’de panik havasına neden olmuştu. Rudy Gobert’in virüsün tespit edilmesinden 1-2 gün önce yapılan bir basın toplantısında konuşma yapılan mikrofonları elleyip corona virüsü ile dalga geçtiği görüntülerden sonra basketbolcuda virüs tespit edilmişti. Rudy Gobert’in tedavisine başlanmasından sonra NBA’de 2 basketbolcuda daha virüs tespit edildi.

NBA’deki 2. Corona virüs Detroit Pistons basketbolcusu Christian Wood’da tespit edildi. 8 Mart’ta Detroit Pistons ile Utah Jazz arasındaki maçta 38 dakika oynayan Christian Wodd’un da corona testi sonucu pozitif çıktı.

  1. Corona Virüsü de Utah Jazz’da

Corona virüsünün NBA’deki 3. Vakası ise Utah Jazz’da yani Rudy Gobert’in takım arkadaşı Donovan Mitchell oldu. Donovan Mitchell’in de corona virüsü test sonucunun pozitif çıkması Utah Jazz’daki diğer basketbolcuların da virüsü taşıyabileceği sorusunu akıllara getirdi.

NBA’de şu anda 3 basketbolcuda görülen corona virüsü ile ilgili olarak basketbolcuların tedavileri sürmekte ve izole bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler.