NEDİM ÖZBEY, CUMHURBAŞKANININ TALİMATI İLE TÜRKİYE’YE GETİRİLİYOR

Voleybol Erkekler CEV Kupası son 16 turunda, Galatasaray HDI Sigorta 15 Aralık’ta gerçekleşen maç için İspanya’ya gitmişti. Galatasaray HDI Sigorta Başantrenörü Nedim Özbey rahatsızlandığı için, İspanya’nın Las Palmas kentinde bir hastaneye kaldırılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nedim Özbey için Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmesi talimatını verdi.

Nedim Özbey’i getiren ambulans uçak, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın verdiği bilgiye göre TSİ 18:00’de İspanya’nın Kanarya Adaları’nda bulunan Las Palmas kentinden hareket etti. Nedim Özbey, 22:00 sularında İstanbul’a getirildi.

NEDİM ÖZBEY VİDEO MESAJI İLE TEŞEKKÜR ETTİ

İspanya’dan Türkiye’ye getirilmek üzere ambulans uçak ile alınacak olan Galatasaray HDI Sigorta Baş antrenörü 65 yaşındaki Nedim Özbey, uçağa binmeden önce video mesaj çekerek Türkiye’ye gönderdi.

Nedim Özbey: “Burada geçirdiğim 5 günlük hastalık süresinde beni bir an yalnız bırakmayan, ilgisi ve bilgilendirmeleriyle benim buradan tekrar vatan topraklarına dönmemi sağlamak için -ancak ambulans uçakla dönmemin uygun olması sebebiyle- Türkiye’den ambulans uçak yollayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, değerli devlet adamı ve büyük insana çok teşekkür ediyorum. Gerçekten kalpten teşekkür ediyorum. Çok sağ olsun, çok var olsun. Devletin nefesini burada hissetmek çok farklı bir duygu. Çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Nedim Özbey, gönderdiği video mesajın ardından uçak ambulansa binerek Türkiye’ye doğru hareket etti.

Yolculuğu sırasında uçakta görevli sağlık personeli, Nedim Özbey ile yakından ilgilendi. Sağlık personelinin Özbey’e “Hiçbir sıkıntı olmadan İstanbul’a gideceğiz” dediği aktarıldı.

ÜSKÜDAR’DAKİ ÖZEL BİR HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ

Galatasaray HDI Sigorta Başantrenörü ve aynı zamanda A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın başantrenörlüğünü görevini de yapan Nedim Özbey, 16 aralık akşamında geçirdiği rahatsızlıktan dolayı İspanya’nın Las Palmas kentinde kaldırıldığı hastaneden Türkiye’ye nakli sağlandı.

Nedim Özbey’in sağlık durumundan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarifeli uçağa binmesini riskli olmasını göz önünde bulundurarak Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmesi için talimat verdi.

İspanya’nın Kanarya Adaları’nda bulunan Las Palmas kentinden Türkiye’ye getirilen ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ambulansla alınan Galatasaray HDI Sigorta Baş antrenörü Nedim Özbey’in, Üsküdar’daki özel bir hastaneye transferi sağlandı.