İngiltere

Newcastle United Satışında Şok Gelişme

Suudi Arabistan Prensi Muhammed Bin Selman İngiltere Premier Ligi takımlarından Newcastle Uniited’ı almak istiyordu. Muhammed Bin Selman’ın Newcastle United yönetimine yaptığı satış teklifi inceleniyordu. Uzun bir süreden beri incelenen bu satış teklifi bir çok kesimden de tepki çekmişti. Newcastle United takımının Suudi Arabistan Prensi’ne satılmasına Bein Sports karşı çıkmıştı. Premier Ligin ortağı olan Bein Sports Premier Ligi’ne bir mektup yazarak bu satışa karşı olduklarını belirtmişti. Bein Sports Suudi Arabistan’ın illegal işlerine ve korsan yayınların merkezi olduğunu belirterek bu satışın olmaması gerektiğini söylemişti.

‘’Süreç Uzadı’’

Bu süreçte Muhammed Bin Selman’ın kulübü alması işlerini yürüten Suudi Arabsitan Yatırım Fonu bir açıklama yaptı. Suudi Arabistan Yatırım Fonu Newcastle United’ı almak için yaptıkları satış teklifini geri çektiğini bildirdi. Satış teklifinin geri çekilme nedeni olarak da yapılan araştırma ve inceleme süresinin çok uzadığı, sürecin sona erme ihtimalinin de görünmediği gösterildi.

Newcastle United’ın Prens Muhammed Bin Selman’a satışına Bein Sports dışında Uluslararası Af Ördütü de karşı çıktı. Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın canice öldürülmesinin ardından Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı da bu satışın durdurulmasını talep etmişti.

Güncel Yazılar