2020 yılı

Novak Djokovic’den Covid 19 Yardımı

Dünyada ve Türkiye’de 2020 yılı ilk aylarında yayılan corona virüsü ile her ülke mücadele ediyor. Teniste dünyanın 1 numaralı raketi Novak Djokovic de covid 19 ile mücadelede ülkesi Sırbistan’a yardım etti. Sırp tenisçi ülkesi Sırbistan’ın Sancak bölümünde buluna Novi Pazar’ın covid 19 ile mücadelesine destek oldu. Salgının ciddi boyutlara ulaştığı Novi Pazar’a 5 milyon dinar fon desteği sapladı.

Novi Pazar corona virüsü ile mücadelesinde eksik tıbbi ekipman ve hastaların kötü görüntüleri ile gündeme gelmişti. Novi Pazar’da tıbbi malzemelerin ve ekipmanların eksik olmasının yanında hastalar hastane koridorlarında yatıyorlardı. Novak Djokovic de bu görüntülerin ardından harekete geçti ve 5 milyon dinar destek paketini hazırladı.

Adria Tour Tepkileri

Sırp tenisçi covid 19 ile mücadelede ve desteklerde ön saflarda yer alıyor. Fakat haziran ayında Novak Djokovic vakfı tarafından düzenlenen Adria Tour tenis Turnuvası alınmayan covid 19 önlemleri ile gündeme gelmişti. Sosyal mesafenin olmadığı ve maskesiz düzenlenen Adria Tour sonrası turnuvaya katılanlar arasında corona virüsü vakaları ortaya çıkmıştı. Novak Djokovic’in de covid 19 testi pozitif sonuçlanmıştı.

Güncel Yazılar