Okan Buruk 5 Maç Yok

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen sporcular ve teknik adamların sayıları her geçen gün artmaktadır. Bunlardan biri de artık Medipol Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk oldu. Okan Buruk 5 maç boyunca takımının başında olamayacak. oyuncuları ile sadece antrenmanlarında görüşebilecek maç anında soyunma odasına bile girişi yasak.

Yeni bir gelişme olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu,  Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk’a 5 maç men cezası verdi ve teknik adamı 5 maçta soyunma odasından, yedek kulübesinden ve saha kenarından men edildi.

PFDK’dan 5 Maç Men Cezası

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen Teknik direktör Okan Buruk 5 maç ceza aldı.

Tükiye Futbol Fderasyonu’ndan yapılan açıklamada, Okan Buruk’a, süper Lig’de Fenerbahçe ile oynanan maçta ihracı öncesinde hakeme yönelik fiili müdahale içeren sportmenliğe aykırı hareketleri nedeni ile 2, ihraç sonrası mahkemeye yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeni ile 1 ve yeni tip korona virüs tedbirlerine uymamaktan dolayı 2 olmak üzere, toplamda 5 maç men cezası verildiğini açıkladı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen Okan Burak’a bu eylemlerinden dolayı 5 maç men ve 38 bin lira da para cezası verildi.

PFDK Cezaları Son Bulmuyor

Medipol Başakşehir futbolcularından biri olan İrfan Can Kahveci’de 1 maç men ve 13 bin lira para cezası verildi. Rafal’e de 13 bin lira para cezası veren kurulun, turuncu lacivertli kulübe ise toplamda 150 bin lira para cezası verildi.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Futbolcusu İbrahim Akdağ’a da Yukatel Denizlispor ile oynadıkları maçta hakeme yönelik hareketi nedeni ile 3 maç men ile 13 bin lira para cezası verildiği açıklandı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray Kulübü’nün resmi internet sitesinden sportmenliğe aykırı açıklamalarından dolayı 100 bin, kulüp başkanı Mustafa Cengiz’e de aynı gerekçeden dolayı 50 bin lira para cezası verildi.

Ayrıca, Süper Lig ekiplerinden Hes Kablo Kayserispor’a 10 bin 500 lira para cezası verildiğini açıkladı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun TFF 1. Lig’de Adanaspor ile oynadığı maçın isim listesinde oyuncu uyguluğu taşımayan futbolcuların TFF tarafından belirlenen sayıdan fazla olmasından dolayı Menemenspor hükmen mağlup sayıldı. Bu nedenle Menemenspor maçta 3-0 hükmen mağlup oldu.