Okan Buruk: Yaptığım Değişiklikler 3-3’lük Skora İyi Geldi

Süper Lig’in 10. Haftasında Başakşehir, evinde Denizlispor ile 3-3’lük bir beraberlik yaşadı. Medipol Başakşehir’in teknik direktörü olan Okan Buruk, Denizlispor karşısında alınan beraberlik için maç esnasında yaptığı değişikliklerin etkili olduğunu ve iyi geldiğini söyledi. 3-3 berabere biten maç Denizlispor’un ikinci yarıda ki hamleleri ve maçı bırakmayan performansından dolayı müthiş bir azim örneği olarak tarihe geçti.

“Beklemediğimiz bir puan kaybı yaptık.”

Medipol Başakşehir ve Denizlispor maçının 3-3 son bulmasının ardından Medipol Başakşehir’in teknik direktörü olan Okan Buruk maç sonrası basın toplantısına katıldı. Basın toplantısında maçın ilk yarısında gayet iyi oynadıklarını belirtirken birçok farklı pozisyon yakaladıklarını fakat sonlandıramadıklarını söyledi.

Basın toplantısında Okan Buruk, “Bugün burada çok daha farklı şeyler konuşmamız gerekirken 90 artılarda yediğimiz iki golle kaybettiğimiz puanı konuşacağız. Bu tabii ki insanı üzüyor.” Dedi.

“Beraberlik yaptığımız değişikliklerden kaynaklanıyor.”

Okan Buruk maça dair diğer yorumlarında ise beraberliğin maç esnasında yapılan değişikliklerden kaynaklandığını belirtti ve sözlerine “İlk 45 dakika çok üstün oynadık, 2-0 girdik. İkinci yarı 3. golü bulduk. 3-1 sonrası rakibimizin hücum hamleleri oldu.

Bizim de yakaladığımız pozisyonlar oldu. Sonlandırmada problem yaşadık. Dördüncü golü bulup maçı bitirme şansı bize geldi ama son pas tercihlerimiz doğru olmayınca bunu yapamadık. Tabii üç gün sonra bir maç daha oynayacağız.

Bu yoğun tempoyu düşünerek oyuncu değişiklikleri yaptık. Yorgunlukları olan arkadaşlarımızı dinlendirdik. Belki de bu maçın sonundaki beraberlik biraz yaptığımız değişikliklerden de kaynaklanıyor olabilir. Tabii ki futbolun içerisinde bunlar var.

Çok rahat kazanabileceğimiz bir karşılaşmayı bitirebilirdik ama iki tane hatayı üst üste yaptık. Burada rakibin de pozisyon içinde aktif olmadığı kendi kalemize vurduk.

Şanssız iki gol yedik, iki puan kaybettik. Bundan dolayı üzgünüz oyuncularımızla birlikte. Bizim seviyemizde bir takımın yapmayacağı şeyleri yaptık maç sonunda. Maç içerisinde verdiğimiz emeği de aldı götürdü bu hatalar.

Şimdi Şampiyonlar Ligi maçına hazırlanmaya başlayacağız. Moral bozukluğu oldu tabii ki bu maç bizim için ama hem Şampiyonlar Ligi hem ligde kendimizi toparlayıp yolumuza devam etmeye çalışacağız. Beklemediğimiz bir puan kaybı yaptık. Denizlispor’u da son bölümdeki emeklerinden dolayı tebrik ediyorum” eklemelerini yaptı.