covid 19

Olimpiyat Şampiyonu da Covid 19

2020 yılı ilk aylarında covid 19 dünyada ve Türkiye’de yayılmaya başladı. Temas yoluyla bulaşan corona virüsünden korunmak için kalabalık ortamlardan uzak durulması uzmanlar tarafından uyarılıyor. Sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda sıklıkla uyarılar yapılsa da kurallara uyulmadığı dikkat çekiyor.

Dünya rekoru sahibi ve sekiz olimpiyat şampiyonu olan Usain Bolt da son olarak bir partide corona virüsü kurallarını hiçe saydığı görülmüştü. Olimpiyat şampiyonu atlet 34. Yaş günü için düzenlenen partideki corona virüsünün hiçe sayıldığı görüntülerinin ardından bir şok haber geldi. Usain Bolt’un yaptırdığı corona virüsü testinin sonucu pozitif çıktı. Jamaikalı olimpiyat şampiyonu atlet corona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından tedavisine başlandı ve evinde karantinaya alındı.

Parti Tepki Çekmişti

Usain Bolt’un doğum günü partisinde covid 19 önlemleri alınmadan sosyal mesafe olmadan ve maskesiz görüntüler sosyal medyada da tepki çekmişti. Corona virüsüne yakalanan Usain Bolt’un doğum günü partisinde Manchester City futbolcusu Raheem Sterling, Kriket oyuncusu Chris Gayle, Bayer Leverkusen futbolcusu Leon Bailey de bulunuyordu. Doğum günü partisindeki kişilerin corona virüsü test sonuçları konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Güncel Yazılar