Wuhan

Olimpiyatlar Seyircisiz mi Olacak?

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan corona virüsü sebebiyle birçok faaliyet ertelendi ya da iptal edildi. Spor alanında da 2020 Tokyo Olimpiyatları başta olmak üzere turnuvalar, maçlar ve spor faaliyetleri ertelendi ve iptal edildi. Tenisin simgesi olan Wimbledon Tenis Turnuvası da 2020 yılında covid 19 sebebiyle yapılamadı.

Wimbledeon Tenis turnuvasını düzenleyen organizatör şirket turnuvanın ödülü olan 10 milyon Sterlini turnuvaya katılacak olan tenisçilere dağıtma kararı aldı. Turnuvayı düzenleyen organizatör şirket bu kararını açıkladı. Çoğu tenisçilerin yıl içinde gelirleri turnuvalardan kazındıkları ödül olduğu için tenisçiler pandemi sebebiyle zor bir dönem geçiriyor. Bu karar tenisçilerin maddi sıkıntılarına biraz da olsa destek olacak.

Alınan karara göre ön elemeye katılma hakkı kazanan 224 tenisçiye 12 bin 500 sterlin verilecek. Turnuvaya katılmaya hak kazanan 256 tenisçiye de 25 bin sterlin verilecek. Çiftlerde yarışacak olan tenisçilerden her bir tenisçiye de 6 bin 500 sterlin verilecek.

İkinci Dünya Savaşından Beri İlk Kez

29 Haziran-12 Temmuz 2020 tarihinde düzenlenmesi planlanan Wimbledon Tenis Turnuvası covid 19 sebebiyle ertelendi. Turnuvanın ödülü olan 10 milyon sterlin katılacak 620 tenisçi arasında paylaştırılacak. Wimbledon Tenis turnuvası 2. Dünya Savaşı’ndan beri ilk kez iptal edildi.

Güncel Yazılar