OLYMPİACOS BC 67 – 65 FENERBAHÇE BEKO

TurkishAirlinesEuroleague’in 7. Haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko Yunanistan’ da Olimpiakos’a konuk oldu. Karşılaşma sonunda temsilcimiz Fenerbahçe Beko son rakibin son saniyede gelen sayısına cevap veremeyince 67 – 65 sahadan mağlup olarak ayrıldılar.

Rakip Olimpiakos bu sezon TurkishAirlinesEuroleague’ de kendi sahasında ki 5 karşılaşmadan da galip olarak ayrılan takım olurken temsilcimiz Fenerbahçe Beko ise 7. Hafta sonunda 5. Kez yenilgi ile ayrılıyor oluyorlar.

FENERBAHÇE BEKO EUROLEAGUE’ DE BEŞİNCİ KEZ KAYBETTİ

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko TurkishAirlinesEuroleague‘ in 7. Haftasındadeplasmanda konuk olduğu Yunan ekibi Olimpiakos’ a yenilerek bu sezon ki 5. Yenilgisini almış oldular.

Turnuvaya galibiyet ile başlayan Fenerbahçe Beko Euroleague’ de çıkmış olduğu 7 karşılaşmanın sadece ikisini kazana bildiler.

İlk karşılaşmada kendi sahasında KK Crvena Zvezda 61 – 57 yenerek başladıkları turnuva’ da ikinci galibiyetlerini ise BC UNICS Kazan karşısında 80 – 41 ile yenerek ayrılmışlardı.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko karşılaşmanın ilk yarısında rakip Olimpiakos’ a göre daha zayıf kalan taraf olurken ilk yarıda Olimpiakos 45 – 34 önce kapatan taraf oldu.

Fenerbahçe Beko karşılaşmanın ikinci yarısında oyuna ağırlığını koyan taraf olurken bir ara rakip Olimpiakos karşısındafe 16 – 0 ‘lık bir seri yakaladılar. Karşılaşmanın üçüncü periyotunda 19 sayı üreten Fenerbahçe Beko rakip Olimpiakos ‘u bu sette yakalamasını bildi.

Karşılaşmanın son çeyreği oldukça heyecanlı geçerken rakip Olimpiakos son hücumlarında Sloukas‘ın bitime 2 saniye kala bulduğu basket ile Olimpiakos’a kendi sahalarında ki 5. Galibiyetlerini getirmiş oldu.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko bir sonraki karşılaşmasında PBK CSKA Moskvadeplasmanına konuk olacaklar.

  1. PERİYOT: Olympiacos BC 19 – 14 Fenerbahçe Beko
  2. PERİYOT: Olympiacos BC 26 – 20 Fenerbahçe Beko
  3. PERİYOT: Olympiacos BC 10 – 19 Fenerbahçe Beko
  4. PERİYOT: Olympiacos BC 12 – 12 Fenerbahçe Beko

Devre: Olympiacos BC 45 – 34 Fenerbahçe Beko

Olympiacos BC:KonstantinosSloukas 14 sayı, 2 rbd, 5 asist, GiannoulisLarentzakis 10 sayı, 1 rbd, 1 asist, Moustapha Fall 10 sayı, 6 rbd, Tyler Quincy Dorsey 10 sayı, 1 asist, SashaVezenkov 7 sayı, 2 rbd, KonstantinosPapanikolaou 5 sayı, 5 rbd, 2 asist, ShaquielleO’NealMcKissic 4 sayı, 1 rbd, 1 asist, LivioPhilippe Jean-Charles 4 sayı, GeorgiosPrintezis1 asist.

Fenerbahçe Beko:Jan Veselý 14 sayı, 4 rbd, MarkoGuduric 10sayı, 1 rbd, 1 asist, NandoBrunoAlfredAndre de Colo 10 sayı, 2 asist, AchillePolonara 9 sayı, 3 rbd, Pierriá Henry 8 sayı, 1 rbd, 3 asist, Melih Mahmutoğlu 6 sayı, Dyshawn Pierre 4 sayı, 2 rbd, ŞehmusHazer 2 sayı, 4 rbd, 1 asist, Devin Booker 2 sayı.