Dünya Sağlık Örgütü

Önce Lösemi Sonra Covid 19

Corona virüsü Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2020 yılının mart ayında pandemi olarak ilan edildi. Spor dünyasından da birçok kişi covid 19 ile mücadele etti. Spor dünyasından corona virüse yakalanan Serie A takımı Bologna teknik direktörü Sinisa Mihajlovic’in hikayesi ise tam bir mücadele örneğiydi. Sinisa Mihajlovic’e 2019 yılı temmuz ayında kan kanserine yakalanmış ve lösemiyi yenmişti. Lösemiyi yendikten sonra covid 19’a yakalanan teknik adam covid 19 ile olan mücadelesinden de galip çıktı.

İkinci Test Sonucu Negatif

51 yaşındaki Sinisa Mihajlovic Bologna takımı ile çalışmaya başladığı dönem olan Temmuz 2019’da takımı ile ilk idmana çıkamadan kendisine lösemi teşhisi kondu. Mihajlovic lösemi tedavisi devam ederken Bologna takımını da çalıştırmaya devam etti. Hastanede tedavi altındayken hastaneden takımını çalıştıran teknik adam lösemi ile olan savaşını kazandı ve hastalığı yendi.

Mihajlovic tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsünün yayılması sonucu teknik adam covid 19’a yakalandı. Kanser tedavisi gördüğü için bağışıklığı da düşük olan Mihajlovic aldığı tedbirler ile ve 14 günlük karantina süresi ile corona virüsü de yendi. Mihajlovic’in ikinci test sonucu negatif çıktı ve teknik adam mücadele örneği oldu.

Güncel Yazılar

One thought on “Önce Lösemi Sonra Covid 19

  1. Allah yardımcısı olsun. Bu covid ne illet bir şeymiş ya. Tüm Dünya’nın canını okudu.

Comments are closed.