küresel salgın

Önlemsiz Tenis Turnuvası

Dünyanın küresel salgın covid 19 ile mücadelesi 2020 yılının ilk ayından itibaren devam ediyor. Corona virüsünün aşısının ve ilacının bulunamaması önlemler ile yaşamı ön plana çıkardı. Maske- sosyal mesafe- hijyen üçlüsü ile yeni normal düzene alışılmaya çalışılan bu günlerde ertelenen ya da iptal edilen spor turnuvaları da yapılmaya başlandı.

Teniste turnuvalar ve maçlar pandemi sebebiyle ağustos ayına kadar ertelenmişti. Novak Djokovic Vakfı’nın özel olarak düzenlediği Adria Tur Tenis Turnuvası’nın ilk etabı Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yapıldı. Turnuvanın ilk etabı pandeminin hiç yaşanmamış görüntüsü verdi. Sırp tenisçi Djokovic başta olmak üzere turnuvaya katılan tenisçilerin ve turnuva görevlilerinin sosyal mesafe kuralına uymamaları ve maskesiz olmaları dikkat çekti.

Turnuva sonrası olan parti ve kutlamalarda da corona virüsü önlemlerinin hiçe sayılması virüs tehdidinin devam ettiğini hatırlattı. Sosyal medya kullanıcıları bu görüntüler üzerine covid 19 önlemlerinin alınması ile ilgili uyarıda bulundular.

Basketbol Arkadaşında Covid 19 Çıktı

Novak Djokovic turnuvanın başlamasından kısa süre önce basketbol oynadığı Nikola Jankovic’in covid 19 testi pozitif çıkmıştı. Basketbol maçından kısa süre sonra turnuvada Djokovic’in tedbirsiz davranması tepki topladı. Jankovic corona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından 14 gün süre ile karantinaya girmişti.

Güncel Yazılar