Osasuna Sahasında Berabere Kaldı

İspanya LaLiga’nın 2. Haftasında Osasuna, 23 Ağustos Pazartesi günü kendi sahasında Celta Vigo’yu konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadelede gol sesi çıkmayınca mücadele golsüz eşitlik ile 0 – 0 sona erdi. Ayrıca ev sahibi Osasuna’da maçın 48. Dakikasında Ruben Garica, penaltı atışından yararlanamadı.

Osasuna ve Celta Vigo Maçının Detayları

İspanya LaLiga’nın 2. Haftasında Estadio El Sadar’da Osasuna ile Celta Vigo kozlarını paylaştı. İki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Osasuna, rakibi Celta Vigo karşısında Sergio Herrera Piron, Ignacio Vidal Miralles, David Garcia Zubiria, Aridane Hernandez Umpierr, Manuel Sanchez, Jon Moncayola Tollar, Darko Brasanac, Enrique Barja Afonso, Ruben Garcia Santos, Lucas Torro Marset ve Enrique Garcia Martinez 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Celta Vigo ise rakibi Osasuna karşısında Matias Ezequiel Dituro, Nestor Alejandro Araujo, Javier Galan Gil, Kevin Vazquez Comesana, Carlos Dominguez Caceres, Deniz Suarez Fernandez, Manuel Agudo Duran, Renato Fabrizio Tapia, Brais Mendez Portela, Iago Aspas Juncal ve Santiago Mina Lorenzo 11’i ile sahaya çıktı. Ev sahibi Osasuna, maç boyunca rakip kaleye 15 şut çekti ve bu şutlarda 7 isabet yakaladı.

1 şutu rakipler tarafından engellenen ve 5 net gol pozisyonu kaçıran ev sahibi Osasuna, 35 kez rakip ceza alanı içerisinde topla buluştu, 1 köşe vuruşu kullandı ve 9 serbest vuruş kazandı. Öte yandan konuk takım Celta Vigo, maç boyunca rakip kaleye 4 şut çekti ve bu şutlarda 1 isabet yakaladı. 1 şutu rakipler tarafından engellenen ve 1 net gol pozisyonu kaçıran konuk takım Celta Vigo, 11 kez rakip ceza alanı içerisinde topla buluşan, 2 köşe vuruşu kullanan ve 18 kez serbest vuruş kazandı. Ayrıca bu mücadelede ev sahibi Osasuna’da Brasanac, Oier, Sanchez ve Torres; konuk takım Celta Vigo’da ise Dominguez, Nolito ve Tapia maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Takımların Puan Durumu

İspanya LaLiga’nın 2. Haftasında Osasuna, kendi sahasında konuk ettiği Celta Vigo ile yenişemedi ve mücadele 0 – 0 berabere sona erdi. Bu sonuç ile birlikte hem ev sahibi Osasuna hem de konuk takım Celta Vigo 1’er puanı paylaştılar.