ÖZİL RÜYASI İSTANBUL’DA

Fenerbahçe’nin transfer döneminde en çok konuşulan ve rüya olarak bahsedilen transferi gerçekleşti. Mesut Özil, Fenerbahçe rüyası artık İstanbul’da. Günlerdir hatta haftalardır gündemi meşgul eden bu transfer süreci geçtiğimiz günlerde kesinleşti.

Başarılı oyuncu Mesut Özil ve Fenerbahçe sosyal medya hesapları üzerinden adeta birbirlerine sevgi sözcükleri ve şarkılar armağan edince buna ek olarak da sarı ve lacivert kalp emojileri de işin içine girince transfer süreci resmiyete döküldü.

Bu paylaşımlardan sonra herkesin dilinde Tarkan’ın Gül Döktüm Yolları’na şarkısı vardı ve Mesut Özil gül dökülmüş yollardan gelerek İstanbul’a, Kadıköy’e vardı. Ali Koç’un sahibi olduğu şirketin özel uçağı ile Londra’dan istanbul’a gelen uçak Mesut Özil ve ailesini getirtmek için harekete geçmişti.

MESUT ÖZİL’DEN İLK AÇIKLAMA

Bugüne kadar en çok izlenen uçuş dün, 17 Ocak Pazar günü gerçekleştirilen Londra – İstanbul uçuşu oldu. Neredeyse 365 bin insanın izlediği uçuş İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne iniş yaptı ve ilk açıklama oradan geldi.

Tüm bu süreci canlı olarak bizzat izledik Mesut Özil ilk kez kameralara orada konuştu. Bu transferin sadece takımı Fenerbahçe’nin rüyası olmadığını kendisinin de her zaman için Fenerbahçeli olduğunu ve çok heyecanlı ve mutlu olduğunu dile getirdi.

Açıklamanın devamında ise takım arkadaşları ile tanışmayı onlarla beraber çalışmayı ve tabii ki de takımı Fenerbahçe ile beraber başarıdan başarıya koşmak için sabırsızlandığını dile getirerek açıklamasını bitirdi. Mesut Özil’i Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kemal Danabaş ve Selahattin Baki ile Sportif Direktör Emre Belözoğlu karşıladı.

COVID-19 ÖNLEMİ

Dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil İstanbul’a gelmeden önce Londra’da tam 2 kez covid-19 testi yaptırdı ve 4 gün boyunca da orada karantinada kaldı. İstanbul’da da testini yineleyecek olan Özil yine birkaç gün karantinada kaldıktan sonra takım ile bir araya gelecek.

10 numara ile sahada terlemek isteyen Mesut Özil diğer bir Fenerbahçeli oyuncu Samatta’nın 10 numaralı formayı giyinmesinden ötürü yarım sezon boyunca 67 numara ile sahada ter dökecek. Memleketi Zonguldak’ın plaka kodu olan 67 numara ile Mesut Özil en kısa zamanda sahaya çıkmak istiyor.