ÖZİL’İN BAŞARI DOLU KARİYERİ

Mesut Özil Alman asıllı Zonguldaklı bir ailenin çocuğu şu anda tüm dünyanın en gözde oyuncularından biri. Şu sıralar Fenerbahçe transferi ile tekrar tüm dünyanın gündemine oturan başarılı oyuncu Mesut Özil sarı lacivert ekiple 3,5 yıllık sözleşme imzaladığı kulislerde yayılan bilgi.

Mesut Özil sosyal medya hesabından son günlerde üst üste İstanbul temalı fotoğraflar paylaşınca transfer gündemi daha da ön plana çıktı ve her gün özellikle taraftarlar bu konu hakkında daha fazla heyecanlanıyor.

AMATÖR TAKIMLARDAN REAL MADRİD’E

Mesut Özil Zonguldaklı bir ailenin çocuğu ama tüm hayatı Almanya’da geçmiş. Doğduğu yer olan Gelsenkirchen’de ilk olarak amatör takımlarla futbol kariyerine başladı. Burada aldığı eğitimler, Alman Futbol disiplini ve bilgileri ile kısa sürede farklı bir takıma transferi gerçekleşti.

Mesut Özil 2005 yılında Schalke takımına transfer oldu ve aslında kariyeri için dönüm noktası olan yer Schalke takımıydı. Burada forma giydiği zamanalarda takımın yıldız oyuncusu Lincoln’ün 5 maç ceza alması ile Mesut Özil hem takımına hem de tüm Almanya’ya kendini gösterme fırsatı yakaladı.

Yıldız oyuncu Lincoln’ün olmadığı daha ilk maç itibariyle yaptığı asistler ve hücumları ile bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken Mesut Özil’in o dakikadan sonra kariyeri hep yükselen bir tabloda ilerledi. 2008 yılına geldiğimizde başka bir Alman takımı olan Werder Bremen’e 15 Milyon Euro bedeli ile transfer oldu.

Burada gösterdiği müthiş performansı sayesinde 2010 Dünya Kupası‘nda Alman Milli Takımı’nda oynayabildi. Türkiye kendisini seçmediği için Mesut Özil‘i top tutsa da kupa boyunca temsil ettiği Alman Milli takımı için gösterdiği performans sonucunda övgüleri esirgeyemedi.

Dünya Kupası’ndan Almanya elenene kadar Mesut Özil hep ilk 11 oyuncunun içinde yer aldı. Bu harika başarılı performansı tüm dünyanın dikkatini çekti ve Dünya Kupası sonrası Real Madrid kendisine teklif götürdü.

10 NUMARA HİKAYE

Dünyanın en ünlü ve önemli takımlarından biri olan Real Madrid’de tam 3 sezon boyunca 10 numaralı forma ile ter döken Mesut Özil takımın kaptanı Ronaldo ile beraber takımın yükünü üstlendi ve takıma dahil olduğu ilk sezonda La Liga sezonunun lideri olan Real Madrid’in ikinci master oyuncusu kesinlikle Mesut Özil’di.

Real Madrid’den sonra İngiliz takımı Arsenal ve şimdi de ülkemizde Fenerbahçe‘ye transfer oldu. Hoş geldin Mesut Özil!