Özkan Sümer’i Son Yolcuğunda Sevenleri Yalnız Bırakmadı

Trabzon’da bir süredir kanser tedavisi gören 80 yaşındaki Özkan Sümer 23 Aralık Çarşamba günü son yolculuğuna uyarlandı. Trabzonspor’un eski başkanı olan Özkan Sümer, İskenderpaşa Camisi’nde kılınan cenaze namazı sonrasında son yolculuğuna uğurlandı.

Futbolun Bilge İnsanı Uğurlandı

“Futbolun bilge insanı” olarak anılan Özkan Sümer, bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde kanser tedavisi gören başarılı futbol adamının cenazesi Ortahisar İlçesindeki İskenderpaşa Camisi’ne getirildi. Cenazede Özkan Sümer’in tabutunun üzerine Türk bayrağı ve Trabzonspor bayrağı örtüldü.

Cenaze törenine katılan Özkan Sümer’in ailesi ve yakınlarına taziyelerini ilettiler. Siyaset ve spor camiasından çok sayıda kişi törene katıldı ve çelenk gönderdi.

Özkan Sümer hayatı boyunca bordo mavili takımda teknik direktörlük, başkanlık görevleri yapmıştır. Aynı zamanda A Milli Futbol Takımı, Galatasaray, Denizlispor, Samsunspor ve Konyaspor takımlarında antrenörlük yapmıştır.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Başkanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu Asbaşkanlığı ve spor yazarlığı görevlerinde de yer alan Özkan Sümer futbol dünyasına sayısız katkı yapmış bir isimdir.

Cenazeye Birçok İsim Katıldı

Cenzaye, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Trabzonspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ve kamu kuruluşlarından çeşitli yöneticiler ve vatandaşlar katıldı.

Ali Ağaoğlu Özkan Sümer’in vefatı sonrasında;

“Başkan olduğu dönem de dahil olmak üzere birlikte çalışmaktan büyük onur duyduğum Sayın Özkan Sümer’in vefatı nedeniyle çok üzüntülüyüm.

Bir efsanemizi ve büyük bir değerimizi maalesef kaybettik. Sayın Özkan Sümer, 80 yıllık ömrüne çok büyük başarılar sığdırmış ender futbol adamlarından biridir.

Sayın Özkan Sümer, Türkiye’de altyapının temellerini atan, o temellerin üzerine genç yetenekler yetiştiren ve futbolumuza kazandıran, futbola farklı bir sistem getiren bir insandı. Kendisine farklılıkları nedeniyle “Futbolun Filozofu” unvanı verilmişti.

Sadece camiamız için değil ülkemizin futbol ve spor paydaşlarının da akil adam olarak gördüğü Sayın Özkan Sümer’e hep saygı duyulmuştur.

Geride sönmeyecek bir meşale bırakan Sayın Özkan Sümer, ileri görüşlülüğü, yenilikçiliğiyle bugünlerimizin çok ama çok ötesinde futbol dehasıydı.

Bir Özkan Sümer bir daha gelir mi bilemem ama yeri çok zor doldurulacak. Camiamız ve ülke sporu için büyük bir kayıp.

Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, camiamıza, futbol ve spor ailesine başsağlığı diliyorum.” Şeklinde bir mesaj yayınlamıştır.