PINAR KARŞIYAKA BEŞİKTAŞ KARŞISINDA FORMUNU SÜRDÜRDÜ 84-72

ING Basketbol Ligi’nde 15. haftanın önemli maçlarından biri Beşiktaş ile Pınar Karşıyaka arasında oynandı. Deplasmanda 82-74’lük skorla galip gelen Pınar Karşıyaka 15. maçında 12. galibiyetini aldı. Bu galibiyetle son 6 maçından galibiyetle ayrılan Siyah Beyazlıların serisine de son veren İzmir ekibi zirve takibini sürdürdü.

Üçüncü çeyrekte de farkı açmayı başaran Pınar Karşıyaka 67-54’lük skorla son çeyreğe girdi. Konuk ekip maçı da 12 sayılık farklı üstünlükle tamamladı: 72-84.

Maçın Önemli Anları

Maç Beşiktaş’ın 4-0’lık serisiyle başladı. Ancak daha sonra oyunun kontrolü Pınar Karşıyaka’ya geçti. Üstünlüğünü çeyrek sonuna kadar taşıyan Pınar Karşıyaka ikinci çeyreğe 26-19’luk skorla önde girdi.

İkinci çeyrekte de üstün oyununu sürdüren İzmir temsilcisi soyunma odasına çift haneli skorla önde girmeyi başardı: 34-45.

Üçüncü çeyrekte de farkı açmayı başaran Pınar Karşıyaka 67-54’lük skorla son çeyreğe girdi. Konuk ekip maçı da 12 sayılık farklı üstünlükle tamamladı: 72-84.

Beşiktaş’ta Alperen Şengün’ün 20 sayılık performansına, Şehmus Hazer 17, Egehan Arna 9, Blackmon 8, Berry 6, Sadık Emir Kabaca ve Ömer Yasir Küçük 5 ve Furkan Haltalı 2 sayılık performanslarla destek oldu.

Pınar Karşıyaka’da ise M’Baye 28 sayılık performansıyla takımının galibiyetinde en önemli pay sahibi olurken ona Morgan 16, Taylor 11, Henry 8, Onuralp Bitim 7, James Metecan Birsen 5, Kennedy 4, Semih Erden 3 ve Yunus Emre Sonsırma 2 sayılık performanslarla katkı sağladı.

”Zor Bir Sezon Olmasına Rağmen Buraya Kadar Müthiş Geldik”

Maçtan sonra Ufuk Sarıca önemli açıklamalarda bulundu. Sarıca, ligin ilk yarısındaki son maçı güzel bir galibiyetle kapattıkları için mutlu olduğunu ifade etti.

Eksi bir puan ceza almamış olsalar ligi ikinci sırada bitiriyor olmuş olacaklarını ifade eden Sarıca, “Zor bir sezon olmasına rağmen buraya kadar müthiş geldik, bundan ötürü takımımı kutluyorum.” ifadelerini kullandı. Açıklamaların devamında maçla ilgili değerlendirmelerde bulunan Karşıyaka’nın koçu daha sonra ligin ikinci yarısında da aynı performansı sergilemeye çalışacaklarını belirtti.

Maçla İlgili Bilgiler

Maçın Oynandığı Salon: BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi

Maçın Hakemleri: Aytuğ Ekti, Serdar Ünal, Sinem Tetik

1. Periyot: 17-26

Devre: 34-45

3. Periyot: 54-67

Maçın Sonucu: Beşiktaş: 72 – Pınar Karşıyaka: 84

Beş faulle oyundan çıkan: Sadık Emir Kabaca 25.52 (Beşiktaş)