Piserro Kahramanmaraş Asbaşkanına Ceza

Türkiye 2. Ligi takımı olan Piserro Kahramanmaraş’ın Asbaşkanı ligin 18. Haftasındaki maçta tribünlerde gazeteciye saldırmıştı. Hem sözlü hem fiziksel saldırıda bulunan asbaşkanın bu sportiflikten uzak hareketine Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ceza verdi. Şiddet içeren davranışlarda bulunan Piserro Kahramanmaraş Asbaşkanı Hakan Ceyhan 25 bin TL para cezası aldı. Para cezasıyla birlikte 100 gün hak mahrumiyeti cezası da Hakan Ceyhan’a verildi.

Tribünde Tatsız Olaylar

  1. ligin 18. Hafta maçında Piserro Kahramanmaraş kendi sahasında Uşakspor ile karşılaştı ve Uşakspor’u 2-1 yendi. Maç esnasında trübünlerde bulunan Piserro Kahramanmaraş Asbaşkanı Hakan Ceyhan’ın yine tribünlerde bulunan internet sitesi sahibi Orhan Külek’e saldırdığı iddia edilmektedir.

Hakan Ceyhan’ın Orhan Külek’e hakaret ettiği ve hoş olmayan sözler sarf ettiği kameralara yansıyan tartışmada görülmektedir. Hakan Ceyhan’ın yanında olan bir kişinin de Orhan Külek’e şiddet içeren davranışlarda bulunduğu da belirtilmiştir.  Tatsız olaydan sonra Hakan Ceyhan’ın sosyal medya üzerinden Orhan Külek’e kusura bakmamasını kendisini birine benzettiğini söylemesi olayın yatışmasını sağlamamıştır. Hakan Fidan bu hareketleri ile ceza almıştır