2020 yılı

Polonya’da Korkunç Kaza

Corona virüsü 2020 yılı ilk aylarında hızla dünyada yayılmaya başladı. Dünyada ve Türkiye’de yayılması durdurulamayan covid 19 spor alanında da turnuva, organizasyonlar ve olimpiyatların ertelenmesine neden oldu. Teniste de Wimbledon Tenis Turnuvası başta olmak üzere birçok organizasyon iptal edildi ya da ertelendi.

Teniste bu sezon düzenlenecek tek turnuva olan Amerika Açık Tenis Turnuvası olacak. Corona virüsünün seyrine bağlı olarak turnuvanın gerçekleşme ya da ertelenme durumu olabilir. Şu anki duruma göre Amerika Açık Tenis Turnuvası yapılacak. İspanyol tenisçi Rafael Nadal ise Amerika Açık Tenis Turnuvası’na katılmayacağını açıkladı.

Sosyal Medya Hesabından Paylaştı

Amerika Açık tenis Turnuvası’nın son şampiyonu olan Rafael Nadal covid 19 tehlikesinin ve yayılmasının devam etmesi nedeniyle turnuvaya katılmayacağını açıkladı. Rafael Nadal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda turnuvaya katılmama kararını paylaştı. İspanyol tenisçi corona virüsü küresel salgınının devam ettiğini ve salgın sebebiyle dünyanın çok karışık olduğunu belirtti.  Rafael Nadal salgının dünyada kontrol altına alınamadığını ve vakaların her gün arttığına da dikkat çekti. İspanyol tenisçi bu ortamda turnuvayı düzenleyenleri de anladığını ama bu ortamda turnuvaya katılamayacağını ifade etti.

Güncel Yazılar