2020 yılı

Premier Lig Başladı

Corona virüsü 2020 yılı ilk aylarından itibaren Türkiye’de ve dünyada durdurulamayan bir hızla yayılıyor. Covid 19’un yayılması devam ederken virüsün yatay seyre ya da düşey seyre geçtiği ülkeler corona virüsü önlemleri ile yeni normal yaşama dönüyorlar. Yeni normale geçişte ilk olarak lig maçlarının başlama kararı alınmıştı. İngiltere Premier ligi maçları da uzun bir aradan sonra 17 Haziran günü (dün ) başladı.

Ülkelerde başlayan lig maçları covid 19 önlemleri ile başladı ve en önemli önlem de maçların seyircisiz oynanması oldu. İngiltere Premier Ligi tarihinde ilk defa maçlar seyircisiz oynandı ve ilk maç Aston Villa- Sheffield United arasında oldu. Bu karşılaşma Premier Ligde ilk seyircisiz oynanan karşılaşma olmasının dışında başka ilklerin de sahibi oldu.

Aston Villa-Sheffield United arasındaki karşılaşma 0-0 sona erdi. Fakat karşılaşmada gol çizgisi teknolojisinde sorun yaşandı ve Sheffield United’ın bir golü değerlenmedi. Gol teknolojisi şirketi yaşanan bu aksaklık sebebiyle özür diledi.

Black Lives Matter

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan siyahi vatandaşlar ile ilgili ırkçılık protestolar Premier Ligin ilk maçına da damga vurdu. Futbolcular maç öncesi sahaya ‘’Black Lives Matter’’ (Siyah Hayatlar Önemlidir) yazılı t-shirtler ile çıktılar. Maç öncesi de futbolcular ve maç hakemleri diz çöküp saygı duruşunda bulundular.

Güncel Yazılar