covid 19

Premier Lig Başlayacak mı?

Küresel salgın corona virüsü covid 19 sebebiyle en çok can kaybının yaşandığı ülkelerden biri olan İngiltere’de Premier Liginde de maçlara ara verilmişti. Premier Ligi maçları başlayacak mı başlayacaksa ne zaman başlayacak soruları cevap ararken Chelsea Teknik Direktörü Frank Lampard ligin başlaması konusunda açıklamalar yaptı.

Frank Lampard futbolun yoğun temas gerektiren bir spor olduğunu ve corona virüsünün de temas yoluyla bulaşan bir virüs olmasına dikkat çekerek ligin başlama zamanına karar verilirken bunun düşünülmesi gerektiğini söyledi. Kendisinin ve takım futbolcularının futbolu özlediklerini taraftarların da maç izlemeyi özlediğini ifade eden teknik adam önceliğin sağlık olduğunu ve risk olmadığı zamanda ligin başlaması gerektiğini savundu.

‘’Corona Testinde Sağlık Çalışanları Öncelikli’’

Chelsea Teknik Direktörü Premier Lig maçlarının başlaması durumunda futbolculara, hakemlere ve teknik ekibine covid 19 testi yapılması gerektiğini ifade etti. İçinde bulunduğumuz dönemde corona virüsü ile en ön safta savaşan sağlık çalışanlarının bile corona virüs testine ulaşımında sorun yaşanırken ligin başlaması ile futbolculara test yapılmasının eşitsizlik olduğunu sözlerine ekledi. Frank Lampard sağlık çalışanlarının corona virüsü testinde öncelikli olan kişiler olması gerektiğini ve ligin başlamasının ikinci derece önemli olduğunu belirtti.