Premier Lig de Başlıyor

Premier Lig de Başlıyor

28 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

Dünyada küresel salgın olan corona virüsünün yayılması durdurulamıyor. Aşısı ve ilacı olmayan covid 19 ile yeni normal denilen yaşama alışılmaya çalışılıyor. Corona virüsü ile mücadeleyi önce hafife alan ama sonra bunun bilançosunu ağır ödeyen İngiltere’de de hayat normale dönme hazırlığı içine girdi. İngiltere’de her gün yeni vakalar çıkıyor ve hayatını kaybeden insanlar oluyor.

İngiltere futbol ligi Premier Ligi kulüplerinin yaptığı covid 19 testlerinde de pozitif vakalar çıkmıştı. Futbolcu ve kulüp çalışanlarında tespit edilen corona virüsü Premier Liginin başlama senaryolarını da iptal edebilirdi.

Tarih 17 Haziran

Maçların oynanmaya başlandığı Almanya ligi Bundesliga Avrupa’daki ülke liglerine örnek oldu. Hollanda, Fransa ve Belçika Almanya’dan farklı olarak ligi başlatmama kararı alarak 2019-2020 sezonunu iptal etmişti. İspanya La Liga haziran ayında başlıyor. Premier Ligi kulüpleri de 17 Haziran’da başlama kararı aldı. 20 Premier Ligi kulübü lig başlangıç tarihi olarak 17 haziranı belirledi ve olağanüstü bir durum ile karşılaşılmaz ise bu tarihin geçerli olacağını belirttiler. Maçlar seyircisiz oynanacak ve covid 19 önlemleri ile maçlar yapılacak.

Güncel Yazılar