2020 yılı

Premier Ligde Covid 19

Dünya 2020 yılı ilk aylarından itibaren corona virüsü ile mücadele ediyor. Covid 19’un aşısının ve ilacının bulunamaması sebebiyle de virüsün yayılması engellenemiyor. Avrupa ülkeleri corona virüsü ile mücadele kapsamında lig maçlarını durdurmuştu. Hollanda, Fransa başta olmak üzere bazı ülkeler ligleri iptal ettiler. Almanya, İspanya gibi ülkeler de liglerin başlaması ve devam etmesi kararını aldılar.

İngiltere Premier Liginde ise maçların başlama durumu belirsizliğini koruyor. Ligin başlama durumu belirsizliğini korurken Premier Ligde covid 19 vakaları ortaya çıkmaya başladı. Premier Ligi takımlarında futbolcu ve kulüp çalışanlarına yapılan covid 19 testi sonuçları corona virüsü tespit edildi.

4 Kişide Corona Virüsü

Premier Ligden yapılan açıklamada futbolcular ve kulüp çalışanları olmak üzere 1008 kişiye 25 Mayıs ve 26 Mayıs tarihlerinde test yapıldı. covid 19 test sonuçlarına göre 3 kulüpten olmak üzere 4 kişide corona virüse rastlandı. Covid 19 vakalarının tedavilerine başlandı ve karantinaya alındılar. Premier Ligde ortaya çıkan corona virüsü vakaları sonucu ligin başlama durumunun n olacağı merak ediliyor. Daha önce de Premier Ligde 8 kişide covid 19 pozitif çıkmıştı.

Güncel Yazılar