covid 19

Premier Ligde Panik

Corona virüsü covid 19 Türkiye’de ve dünyada 220 ülkede hızla yayılıyor. Çin’de 2019 yılı sonunda ortaya çıkan corona virüsü 2020 yılının ilk aylarında dünyada yayıldı. Avrupa’nın her ülkesinde görülen virüs en büyük can kaybına İngiltere ve İtalya’da sebep oldu. Küresel salgın olan virüsün en çok etkilediği alan da futbol oldu. İngiltere’de Premier Lig maçları başta olmak üzere Avrupa’da bütün lig maçları ertelendi.

İngiltere Premier Lig maçlarının başlama zamanı ile ilgili net bir karar vermese de futbol takımlarının antrenmanlara başlama kararı almıştı. Futbol kulüpleri antrenmanlara başlamadan önce futbolculara ve kulüp çalışanlarına covid 19 testi yaptılar. Yapılan test sonucu 6 kişide test sonucu pozitif çıktı.

6 Kişide Covid 19

Premier Ligde 3 kulüpte ve 6 kişide tespit edilen corona virüsü sonucu futbolcular tedavi altına alındırlar. Tedavisi biten futbolcuların karantina süresinden sonra ikinci test sonuçları negatif çıktığı takdirde takıma döneceği açıklandı. Bu hafta futbol kulüplerinin antrenmanlara başlaması planlanan Premier Ligde bu gelişmeler sonucu maçların ne zaman başlayacağı merak ediliyor.

Güncel Yazılar