corona virüsü

Premier Ligin Kararı

Türkiye’de ve dünyada corona virüsü vakaları ile virüs kaynaklı ölümlerin devam etmesine rağmen normalleşme hazırlıkları yapılıyor. Normalleşme çalışmalarında ilk akla gelen alan da futbol oluyor. Avrupa’da Hollanda, Fransa, Belçika başta olmak üzere ara verilen ligler iptal edildi. Covid 19’un en çok etkilediği ve en yüksek ölümlerin gerçekleştiği İngiltere’de Premier Lig ile ilgili karar da merakla bekleniyordu.

Premier Ligin başlama zamanı için henüz karar verilmemişken futbol kulüplerinin yarın (19 Mayıs) itibariyle antrenmanlara başlayabileceği açıklandı. Antrenmanların az kişilik gruplar halinde ve sosyal mesafeye uyularak yapılması konusunda da uyarı yapıldı.

‘’Liverpool Şampiyonluğu Haketti ‘’

Premier Ligin lideri olan ve bu sezon başarılı bir grafik çizen Liverpool’un menajeri Jurgen Kloop ligin oynanmaması ihtimaline karşı takımının şampiyon edilmesi gerektiğini açıkladı. Jurgen Kloop Premier Ligin iptal edilmesi gerektiği yorumları üzerine Liverpool’un lig maçlarında verdiği emeğin ve fedakarlığın bir karşılığı olması gerektiğini söyledi. Liverpool menajeri pandemi sebebiyle insanların hayatını kaybettiğini de hatırlatarak zamanın ne göstereceğinin ve salgının nasıl bir seyir izleyeceğinin de gözlemlenmesi gerektiğini belirtti.

Güncel Yazılar