Rafael Nadal

Rafael Nadal’ın 85. Şampiyonluğu

Tenis dünyasının efsane ismi Rafael Nadal 85. Kez şampiyon oldu. Meksika Açık Tenis Turnuvasında final maçında Taylor Fritzi’i 2-0 yenerek tek erkeklerde turnuvanın şampiyonu oldu.  İspanyol raket bu şampiyonlukla sezonun ilk şampiyonluğunu kendisinin de 85. şampiyonluğunu kazanmış oldu.

Meksika Açık Tenis Turnuvası Acapulco’da düzenlendi ve turnıvanın finalinde dünyanın numaralı seri başı Rafael Nadal’la Amerikalı raket Taylor Fritz ile karşılaştı. Maçı 6-3 ve 6-2 setlerle 2-0 Rafael Nadal kazanırken maç 1 saat 14 dakika sürdü. İspanyol raket Meksika Açık Tenis Turnuvasını 2005 yılında ve 2013 yılında da şampiyon olarak olarak tamamladı ve bu yılki şampiyonluğu Meksika Açık Tenis Turnuvasındaki 3. Şampiyonluğu oldu.

Rafael Nadal 4. Sırada

Rafael Nadal’ın sadece Meksika Açık tenis Turnuvasında değil dünya çapındaki tenis turnuvalarında 100’e yaklaşan şampiyonluğu bulunmakta. Nadal açık dönemde tek erkeklerde en fazla şampiyonluk kazanan 4. Tenisçi oldu. Rafael Nadal 109 şampiyonluğu bulunan Jimmy Connors, 103 şampiyonluğu bulunan Roger Federer ve 94 şampiyonluğu bulunan Ivan Lendl’dan sonra 85 şampiyonluk ile 4. Sırada yer alıyor.