REAL MADRİD SON DÖNEMLERDE HAREKETLİ GÜNLER YAŞIYOR

Real Madrid, sözleşmesi sezon nihayetinde sona erecek olan başarılı ispanyol stoper Sergio Ramos’un maaşında indirime gitmesi yönünde beklenti içerisinde. Sergio Ramos’un maaşında indirime gitmesini bekleyen İspanyol devi Real Madrid, 34 yaşındaki star ile tekrar kontrat imzalamak istiyor.

AS’ta yer edinen habere göre; Real Madrid, sözleşmesi sürem nihayetinde bitecek olan kaptanlarıyla maaşında indirime gitmesi halinde kontrat yenilemek istiyor.

Covid-19 salgınının futbol kulüplerinde mali zarara yol açması sözleşmesi bitecek olan oyuncularla masaya oturmada gecikmeler yaşanmasına sebebiyet verdi.

Real Madrid, senelik 12 milyon euro benzer biçimde bir maaş kazanan kaptanları Ramos’un indirime giderek misal teşkil etmesini istiyor. Sergio Ramos’un Madrid kadrosuyla kontratı 30 Haziran’da sona eriyor. Ramos 2005-06 sezonundan bu yana Real Madrid forması giyiyor.

HEDEF DAVİD ALABA

Real Madrid, Alman devi Bayern Münih’in Avusturyalı yıldızı David Alaba’yı kadrosuna katmayı transfer hedefi olarak belirledi. Bayern Münih ile yol ayrımına giden başarı göstermiş savunma oyuncusu David Alaba’nın yeni adresi hakkında spekülasyonlar medyada dolaşmaya devam ediyor.İddiaya göre Alaba, Real Madrid ile 10 milyon euro’luk bir kontrat imzalayacak.

Avusturyalı futbolcu, 4 senelik imza atacak. Bayern Münih ile sözleşmesi 30 Haziran’da sona erecek olan David Alaba, bir başka kulüple görüşmelere resmen başlayabilir.

Öte taraftan Real Madrid’de sözleşmesi sezon sonucunda bitecek olan Sergio Ramos’un da takımdan ayrılacağı iddia edilmişti.

PANDEMİ DOLAYISIYLA MAAŞ BÜTÇE DEĞİŞİKLİĞİ

İspanyol devi Real Madrid Kulübü, Basketbol ve Futbol şubelerinde forma giyen oyuncularına anlaşılan maaşlarını ilk kısmıyla alakalı ödemeyi tamamladı.

Birçok kulüp Coronavirüs’ün sebep olduğu pandemiden dolayı daralan iktisat sebebiyle ciddi sorunlar yaşarken, İspanyol devi bir kez daha mali taahhütlerini yerine getirmeyi başardı.

Marca’nın haberine bakılırsa, teknik takım ve futbolcularla anlaşmaya varan idare yüzde 10 indirimle ödemeleri gerçekleştirdi. Real Madrid’in bütçesinin bu sürem tahminlere bakılırsa 900 milyon Euro civarında olması bekleniyordu sadece idame eden istila sebebiyle bu beklenti 618 milyon Euro’da kaldı.

Madrid kadrosu tıpkı geçen yaz döneminde olduğu şeklinde Ocak’ta da bir aktarma girişimi planlamıyor. La Liga’nın son şampiyonu, 30 Haziran 2021’de Bayern Münih’teki sözleşmesinin sona ermesinden sonrasında David Alaba’yı özgür oyuncu olarak ekibine katmayı planlıyor.