Wanda Diamond League

Rekor Kırdı Sandı

Dünyada atletizm sporu organizasyonu olan Wanda Diamond League (Elmas Ligi) Zürih ayağı yapıldı. Spor organizatörleri bu organizasyonu Inspration Games – İlham Oyunları olarak adlandırıyorlar. Wanda Diamond League Zürih ayağından önce Oslo ayağı düzenlendi ve Oslo ayağında yarışlar online olarak yapıldı. Zürih ayağındaki yarışlar da Oslo ayağındaki gibi online yapıldı.

Yarışlarda ilginç bir olay da yaşandı. Amerikalı atlet Noah Lyes’ın 200 metre yarışındaki rekor kırdığını zannetmesi ama gerçeğin farklı olması yarışın ilginç bir anıydı.

Sunucu Hata Farketti

Noah Lyes yarışmaya Amerika’dan katılıyordu. Noah Lyes’ın rakipleri ise Lemaitre Christophe’nin yarış yeri İsviçre, Churandy Martina’nın yarış yeri Hollanda’ydı. Noah Lyes 200 metrede 18.90’lık bir derece yaptı ve bu derece Usain Bolt’un 19.19’luk rekor derecesinin de üstündeydi. Fakat yarışın sunucusu derecenin hesaplamasında bir hata olduğunu fark etti. Rüzgâr sebebiyle derece hesaplamasında bir hata olduğu düşünülse de hata farklı bir yönden kaynaklanıyordu.

Hata Noah Lyes’ın başladığı kulvarda yarış bitirmediği ve 200 metre yerine 185 metre koştuğu anlaşıldı. İlk etapta rekor kırdığını zanneden Amerikalı atlet bu hata ile hayal kırıklığı yaşadı.

Güncel Yazılar