Dallas

Reto Ziegler’den Açıklamalar

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri Dallas takımında forma giyen ve geçmiş sezonlarda Fenerbahçe kadrosunda da yer alan Reto Ziegler corona virüsü covid-19 ile ilgili açıklamalar yaptı. Kendisi de Amerika’da ailesiyle beraber evde bulunan ve mecbur kalmadıkça evden çıkmayan Ziegler Dallas’ta da görülmemiş günler yaşandığını anlattı. Sokakların ve caddelerin boş olduğunu söyleyen Ziegler sosyal mesafe kuralına uyulduğunu da söyledi. Eski Fenerbahçeli futbolcu kendisinin de eşi ve kızı ile evde vakit geçirdiğini 1 yaşında olan kızının karantina günlerinde ilk adımlarını attığını ve buna şahit olmanın sevindirici bir duygu olduğunu söyledi.

‘’Seyircisiz Maç Kötü Bir Tecrübe’’

Türkiye’de ve dünyada corona virüsü covid-19 önlemleri karşısında alınan ilk önlem olan maçların seyircisiz oynanmasıydı. Dallaslı futbolcu Reto Ziegler de maçların seyircisiz oynanması ihtimalinin kendisini üzdüğünü de söyleyerek Türkiye’de Fenerbahçe’de forma giyerken bunu yaşadığını ve çok kötü bir deneyim olduğunu anlattı. Ziegler Amerika’da futbol liginin başlaması ile ilgili bir açıklama olmadığını ama Amerika’da futbolcuların sözleşmelerinin yıl sonuna kadar olduğunu ve bunun bir avantaj olduğunu belirtti.

Reto Ziegler covid-19 ile ilgili her gün farklı bir durum ortaya çıktığını ve durumun her gün değiştiğini söyleyerek açıklamalara göre hareket edeceklerini sözlerine ekledi.