Ricardo Lopes Fenerbahçe’ye Çok Yakın

2020-21 sezonunda transfer edilen Mbwana Samatta, Mame Thiam ve Papiss Cisse gibi hücum oyuncularından beklediği performansı bulamayan Fenerbahçe, sezonu üçüncü tamamladıktan sonra teknik heyette köklü bir değişikliğe giderek 2015-16 sezonunda da takımı çalıştıran Portekizli teknik direktör Vitor Pereira ile anlaşmıştı.

Transfer çalışmalarına Vitor Pereira’nın yönetime sunduğu rapor doğrultusunda devam eden Fenerbahçe, bir forvet olmak üzere ilk on birde oynayabilecek kalitede üç veya dört oyuncuyu kadrosuna katmayı düşünüyor. Sarı lacivertli kulüp, transferde acele etmiyor ve tüm alternatifleri değerlendirmeye çalışıyor.

Fenerbahçe, bu kapsamda son olaran Vitor Pereira’nın Shanghai Port takımında öğrencisi olan Ricardo Lopes’i gündemine almıştı. Sarı lacivertliler, 30 yaşındaki oyuncu ve oyuncunun kulübüyle her konuda anlaşmaya vardı. Ricardo Lopes transferinin, 2-3 gün içerisinde resmi olarak açıklanması bekleniyor.

Hücumda Her Bölgede

Teknik direktör Vitor Pereira’nın gelmesinden önce Almanya Bundesliga 2’de gol kralı olan Serdar Dursun’u kadrosuna katan Fenerbahçe, hücum hattına bir takviye daha yapmaya hazırlanıyor. Sabah gazetesinin haberine göre Vitor Pereira’nın çok istediği Ricardo Lopes, Fenerbahçe’nin oyuncusu olmaya çok yakın.

Fenerbahçe, Çin’in Shanghai Port takımıyla bir yıl daha sözleşmesi olan oyuncuyu 2 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna katmaya çok yakın. Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira’nın hücumun her bölgesinde oynayabilen oyuncunun transferini çok istediği öğrenildi.

Ricardo Lopes Kimdir?

1900 yılında Brezilya’da dünyaya gelen Ricardo Lopes, futbola ülkesi ekiplerinden Ituano’da başladı. 2013 yılında Gurupi’ye transfer olan oyuncu, 2014’te Globo’ya transfer olan oyuncu, aynı yıl içerisinde Fortaleza’ya kiralandı.

2015 yılında Güney Kore’nin Jeju United takımına transfer olan Ricardo Lopes, 2016 yılında 1 milyon Euro karşılığında Güney Kore’nin Jeonbuk Hyundai takımına transfer oldu. Burada iyi bir performans gösteren oyuncu, 2020 yılında 5,5 milyon Euro bedelle Çin’in Shanghai Port takımına transfer oldu.

Burada Vitor Pereira ile birlikte çalışma imkanı bulan oyuncu, çalışkanlığı ve gösterdiği iyi performansla Pereira’nın gözde oyuncuları arasına girmeyi başardı.

Kariyeri boyunca büyük bir takımda oynamayan Ricardo Lopes, 227 maçta 69 gol atıp 45 de asist yaptı.