RİZESPOR 15 MAYIS’TA GALİBİYET İSTİYOR

Son haftaya girilirken hiçbir iddiası kalmayan iki ekipten Çaykur Rizespor evinde İstanbul Başakşehir’i konuk edecek. Çaykur Rizespor Ile Medipol Başakşehir arasında oynanan 20 karşılaşmadan ev sahibi Çaykur Rizespor 7 kez kazanırken 9 mücadeleye Medipol Başakşehir kazandı ve 4 müsabaka ise berabere sonuçlandı.

Çaykur Rizespor’un ev sahipliği yaptığı 9 mücadelede ise Çaykur Rizespor 5 galibiyet elde ederken Medipol Başakşehir 3 karşılaşma kazandı ve bir müsabakaya ise berabere sonuçlandı. Sezonun ilk devresinde Medipol Başakşehir’in sahasında oynanan mücadele 1-1 beraberlik ile sonuçlanmıştı.

SÜPER LİG’DE GERİDE KALAN MAÇLAR VE PUAN DURUMLARI

Geride bıraktığımız 39 karşılaşmadan 12 galibiyet elde eden Çaykur Rizespor 12 karşılaşmada rakipleri ile berabere kaldı ve 15 müsabakada ise mağlup olarak sahadan boynu bükük ayrılan taraf oldu. Çaykur Rizespor Lig genelinde ekiplere 53 gol bırakırken Aferin da bulduğu 67 golle mani olamadı ve toplamda 48 puan elde etti. Konuk ekip geçtiğimiz sezonun şampiyonu Medipol Başakşehir lise oynamış olduğu 39 müsabaka Sonrasında 12 kez Sahadan beraberlik ile ayrılırken 11 karşılaşmayı kazandı ve 16 müsabakada mağlup olan taraf oldu. Rakip fileleri 41 kez sarsan İstanbul temsilcisi Medipol Başakşehir görmüş olduğu 55 gole engel olamadı ve toplamda 45 puan elde etti.

İKİ EKİP ARASINDAKİ İSTATİSTİKLER

Çaykur Didi Stadyumu unda Medipol Başakşehir ağırlamış olduğu Son 2 Süper Lig mücadelesinden de mağlubiyet ile ayrılan Çaykur Rizespor öncesinde başakşehir’le oynamış olduğu 4 mücadelede yalnızca bir mağlubiyet yaşamıştı. Geçtiğimiz sezonun şampiyon ekibi Medipol Başakşehir 2015 yılında Çaykur Rizespor karşısında aldığı 2-1 mağlup eden sonra içerisinde bulunduğumuz sezona kadar Karadeniz ekibine hiç mağlup olmadı. Evinde oynamış olduğu Son 2 Süper Lig karşılaşmasında puan çıkaramayan Çaykur Rizespor en son 2016-2017 sezonunda art arda 3 iç saha yenilgisi almıştı.

Deplasmanda oynadığı son 3 Süper Lig karşılaşmasında mağlubiyet almayan Medipol Başakşehir içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla hiç 4 maçlık namağlup serisi yakalayamadı. Medipol Başakşehir’in Boşnak futbolcusu edin Visca Çaykur Rizespor karşısında çıktığı son 4 Süper Lig karşılaşmasında da gol katkısı yapmayı başardı. Yetenekli Boşnak futbolcu iki kez Çaykur Rizespor fileleri havalandırırken 3 de Asist yaptı.