RONALDO TAM 12 YIL SONRA ESKİ TAKIMINA GERİ DÖNDÜ

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, 12 yıl sonra Manchester United’a geri döndü.

Cristiano Ronaldo yıldızının parladığı Manchester United’a geri döndü. Portekizli yıldız 2009 senesinde Manchester United’dan ayrılarak o zamanki dönemde rekor bonservis bedeliyle Real Madrid’e transfer olmuştu. Lionel Messi’nin PSG’ye gitmesiyle birlikte dünya basını ve futbolseverler 36 yaşındaki Portekizli oyuncunun hangi takıma transfer olacağını merakla bekliyordu.

Messi İle Takım Arkadaşı Olabilirdi

Geçen sezon Juventus’un uzun bir aradan sonra şampiyonluğu kaybetmesi, Portekizli oyuncu için belli başlı söylentilere sebep oldu. Transfer döneminin açılmasıyla birlikte Portekizli Yıldız’ın nereye gideceği konusunda dünya basınında çeşitli söylentiler dolaşmaya başlamıştı. Real Madrid Fransız savunma oyuncusu Rafeal Varane’ı Manchester United’a satıp belli bir miktarı kasasına koyunca, Ronaldo’nun Real Madrid’e geri döneceği konusunda haberler İspanyol basınında yerini almıştı.

Messi, PSG’ye gitmeden önce Fransız basınında da Portekizli Yıldız’ın  PSG’ye gideceği yönünde haberler yerini almaya başlamıştı. Hatta bazı kaynaklar, Messi’nin PSG’ye gelmesiyle birlikte Ronaldo’nun da Messi ile takım arkadaşı olacağını öngörüyordu. Juventus’un başına Allegri’nin gelmesiyle birlikte geleceği belirsiz olan Portekizli yıldız, takımda kalmaya ikna edildiği, yeni sezonda Juventus forması giyeceği tahmin ediliyordu.

Transferi Herkesi Ters Köşeye Yatırdı

Son haftalarda Ronaldo’nun geleceği hakkında oldukça hareketli günler yaşanırken, Manchester City Harry Kane’den gelen kötü haberle birlikte Portekizli Yıldız’ı kadrosuna katmaya çok yakın olduğunu, tüm dünya basını duyurdu. Çıkan haberlerden sonra Ronaldo, birkaç saat sonra yeni takımının açıklanacağını söyleyerek  çoğu haber kaynağını terse yatırdı ve  City’nin ezeli rakibi Manchester United’a transfer oldu. Dünya basınında oldukça gündem olan bu olay United taraftarını sevinçten çılgına çevirdi. Tam 12 yıl sonra eski takımına geri dönen Portekizli yıldız’ın, United’da giyeceği forma numarası hala belli değil.

İngiliz kaynaklı haberlere göre, Ronaldo Manchester United’dan haftalık 480 bin Sterlin kazanacak. Bu da Yıllık 30 milyon Euro’luk bir sözleşmeye denk geliyor.

Ronaldo, Juventus’a sosyal medya hesaplarından yayınladığı video ile duygusal bir veda mesajı yayınladı. Juventus kariyeri boyunca toplam 3 sezon geçiren Portekizli yıldız, 134 maça çıkıp 101 gol atmayı başardı. İtalya’dan gol krallığı ünvanı ve Şamiyonluklarla ayrıldı.