pandemi

Rüştü Reçber de Covid-19

Dünya sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği corona virüsü covid-19 Türkiye’de 11 Mart tarihinden itibaren yayılmaya başladı. Corona virüsünün Türkiye’de ve dünyada yayılma hızı durdurulamıyor ve bugün (30 Mart) itibariyle ülkemizdeki vaka sayısı 10 bini geçti. Türkiye’de corona virüsü sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 168’e yükseldi dünyada ise hayatını kaybedenlerin sayısı 37 bine yaklaşıyor.

Spor, sinema, kraliyet dünyası başta olmak üzere dünyada covid-19’a yakalanan çok sayıda da göz önünde olan kişiler var. Türkiye’de de spor dünyasından ünlü kişiler corona virüsüne yakalandılar. Fatih Terim’den sonra Fenerbahçe’nin efsanevi kalecisi Rüştü Reçber’in de covid-19 testi pozitif çıktı. Rüştü Reçber’in testinin pozitif çıkmasının ardından tedavi için hastaneye yatırıldığı bilgisi alındı.

Haberi Eşi Verdi

Rüştü Reçber’in eşi Işıl Reçber’in sosyal medya hesabından paylaştığı Rüştü Reçber’in corona virüsüne yakalandığı haberi sonrası çok sayıda geçmiş olsun ve şifa mesajları yayınlandı. Rüştü Reçber’in eşi Işıl Reçber’in yakın zamanda yurt dışından geldiği ve 14 gün kuralına bağlı kalmadan evden çıktığı haberi yapılmıştı. Işıl Reçber bu hareketi ile çok eleştirilmişti.