corona virüsü

Sağlık Çalışanlarına Destek Turnuvası

Küresel salgın corona virüsü ile mücadelede en ön safta sağlık çalışanları yer alıyor. Covid 19 hastalarını tedavi eden sağlık çalışanları virüsün bulaşma riski en yüksek olan meslek grubu oldular. Pandemi sürecinin başlamasından itibaren çok sayıda sağlık çalışanı covid 19’a yakalandı ve birçok sağlık çalışanı covid 19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Kendi hayatlarını hiçe sayarak corona virüsü hastalarını tedavi eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla bir tenis turnuvası düzenlendi. Spor İstanbul tarafından düzenlenen Sağlık Çalışanlarına Özel Tenis Turnuvası adındaki turnuvaya 213 sağlık çalışanı katıldı.

Covid 19 Önlemleri Dikkate Alındı

Sağlık Çalışanlarına Özel Tenis Turnuvası’nda final maçı 27 Eylül Pazar günü (bugün) oynandı. Turnuvanın birincisi olan sağlık çalışanına ödülü İBB Destek Daire Başkanı Mansur Güneş tarafından verildi. Corona virüsü ile mücadelenin sürdüğü bu zamanda düzenlenen turnuva da hijyen önlemleri ve covid 19 önlemleri ile yapıldı. Turnuvada maske kullanımına ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesine özen gösterildi.

Turnuvada sağlık çalışanlarına verilecek en büyük desteğin sosyal hayatta covid 19 önlemlerine uyulması gerektiği de hatırlatıldı.

Güncel Yazılar