SPORCULARIMIZ SALİH KORKMAZ VE MERYEM BEKMEZ REKORA DOYMADI

Antalya’da organize edilmiş olan Spor Toto Türkiye yürüyüş Şampiyonası’nda başarılı atletler Salih Korkmaz ve Meryem Bekmez rekor kırmayı başardılar.

Dünya beşincisi olma başarısını göstermiş olan milli sporcumuz Salih Korkmaz Antalya’da düzenlenen Spor Toto Türkiye yürüyüş Şampiyonası’nda 10 kilometrede ve 20 kilometrede 2 yeni Türkiye rekoru kırmayı başardı.

REKORUNU GELİŞTİRDİ

Başarılı atlet Salih Korkmaz Türkiye şampiyonluğunu kazanmasının yanında 1.18.42 şeklinde harika bir rekora imza attı geçtiğimiz sene aynı parkurda yapılmış olan yarışta elde ettiği 1.19.31 şeklindeki eski Türkiye rekorunu 49 saniye geliştirmeyi başardı. 

Göstermiş olduğu bu harika performans ile daha önce 2020 yılında düzenlenmesi planlanan ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sebebiyle 2021 yılına ertelenmek zorunda kalınan Tokyo Olimpiyatlarına vize almış olan Salih Korkmaz, Olimpiyatta zirveye oynamak için mücadele edeceğinin sinyallerini verdi.

Yetenekli sporcu Salih Korkmaz 10 kilometre yürüyüşünde ise 39.11 şeklinde derece elde ederek bir rekora daha imza atmış oldu. 10 kilometre yarışındaki Türkiye rekoru ise 39.20 idi ve yine bu rekor başarılı sporcu Salih Korkmaz aitti.

Antalya’da organize edilmiş olan Spor Toto Türkiye yürüyüş Şampiyonası’nda başarılı atlet Salih Korkmaz rekorunu geliştirmeyi başardı ve Olimpiyattaki rakiplerine göz dağı verdi.

MERYEM REKORUNU GELİŞTİRDİ

Bir diğer taraftan da Spor Toto Türkiye yürüyüş Şampiyonası tasnif dışarısında kadınlar klasmanında yapılan 10 kilometre yarışında başarılı sporcu Meryem Bekmez 43 23 şeklinde yapmış olduğu derece ve göstermiş olduğu performans ile birlikte u23 ve büyüklerde yeni bir Türkiye rekoruna imza attı.

Bu daldaki daha önceki rekor büyüklerde 44.11 ve U23’te de 44.23 şeklinde yine başarılı Meryem Bekmez’e ait rekorlardı. Başarılı sporcu aldığı bu sonuçlar ile ilk defa -10 kilometre kapsamında yapılan yürüyüşte- 44 dakikanın Altında bir derece alarak dünya çapında bu yıl içerisinde ilk sırada yer bulan ismi oldu.

Antalya’da organize edilmiş olan Spor Toto Türkiye yürüyüş Şampiyonası’nda başarılı atlet Meryem Bekmez rekor kırmayı başarmış oldu ve rakiplerine büyük bir göz dağı ve