Salzburg Sahasında 3 Puanı 3 Golle Aldı

UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu üçüncü maçında Salzburg, 20 Ekim Çarşamba günü kendi sahasında Wolfsburg’u konuk etti. Red Bul Arena’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 1’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Wolfsburg oldu.

 Diğer yandan ev sahibi Salzburg’a galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Karim Adeyemi ve Noah Okafor (2) kaydetti. Konuk takım Wolfsburg’un tek golünü ise Lukas Nmecha attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçta rakibine mağlup olan teknik direktör Mark van Bommel önderliğindeki konuk takım Wolfsburg, UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda ilk mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağluğ eden teknik direktör Matthias Jaissle yönetimindeki Salzburg, UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda 2. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Salzburg ve Wolfsburg Maçının Gol Dakikaları ve Asist Yapan Futbolcuları

UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu üçüncü karşılaşmasına ev sahibi Salzburg, rakibi Wolfsburg karşısında Köhn, Onguene, Kristensen, Ulmer, Camara, Sucic, Seiwald, Aaronson, Okafor ve Adeyemi 11’i ile sahaya çıktı. Diğer yandan konuk takım Wolfsburg ise rakibi Salzburg karşısında Casteels, Lacroix, Brooks, Mbabu, Roussillon, Vrankx, Arnold, Baku, Lukebakio, Steffen ve Nmecha 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 3. Dakikasında ev sahibi Salzburg, Nicolas Seiwald’ın asistinde Karim Adeyemi’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 15. Dakikasında konuk takım Wolfsburg, Maximilian Arnold’ın asistinde Lukas Nmecha’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 1 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Maçın 65. Dakikasında ev sahibi Salzburg, Noah Okafor’un attığı gol ile karşılaşmada bir kez daha 1 – 0’lık sor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 77. Dakikasında ev sahibi Salzburg, Bernardo’nun asistinde bir kez daha Noah Okafor’un atmış olduğu gol ile karşılaşmada durumu 3 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol ses çıkmayınca ev sahibi Salzburg, kendi sahasında oynadığı maçta rakibi Wolfsburg’u 3 – 1 mağlup etmeyi başardı.

Salzburg ve Wolfsburg’un 3. Hafta Sonunda G Grubu’ndaki Güncel Puan Durumu

UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu üçüncü mücadelesinde deplasmanda oynadığı maçta rakibine mağlup olan konuk takım Wolfsburg, haftayı puansız kapatan takımlardan biri oldu. Böylece konuk takım Wolfsburg, grupta 2 puan ile dördüncü ve son sırada kalmış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup eden ev sahibi Salzburg, 3 puanı hanesine yazdıran takım olmuş oldu. Böylece ev sahibi Salzburg, grupta 7 puan ile liderliğini sürdürmüş oldu.