SAMANDIRA’DA EROL BULUT KARARI

Fenerbahçe teknik direktör Erol Bulut’un sezon başından beri aldığı kararlar takımla beraber aldığı sonuçlar ilk on birler öğrencileri ile olan iletişimi maç sonuçları maç kararları ve tabii ki de maçın ardından yaptığı açıklamalar yani kısacası yaptığı her şey artık hem Fenerbahçeli yönetim hem de Fenerbahçeli taraftarlar hem de Fenerbahçeli öğrenciler tarafından oldukça batmaya başladı.

Erol bulut adım adım kendi sonunu kendisi hazırlarken kendi öğrencileri ile takımıyla da iletişimi çok az kurarak aslında takıma sevilmeyen adamı haline geldi.

Öğrencileri tarafından sevilmeyen bir teknik adam Erol Bulut aynı zamanda da taraftarlar tarafından sürekli topa tutulan ve sürekli eleştiri oklarının hedefi haline gelen Erol Bulut artık Fenerbahçeli yönetiminde eleştiri oklarının hedefi haline gelmiş oldu.

Bardağı taşıran son damla damla şüphesiz ki Gençlerbirliği maçını 2-1 kaybeden bir Fenerbahçe’nin olmasıydı. Erol Bulut Fenerbahçe’de kalıcı olacak mı Beşiktaş derbisi onun son maçım olacak yoksa takımla beraber devam edecek mi ya da sezon sonunda Erol Bulut Fenerbahçe’den ayrılacak mı?

ÖĞRENCİLER İLETİŞİMDEN YAKINIYOR

Caner erkinle Erol Bulut’un sürtüşmesi haberlere en çok yansıyan olay olduğu için en güncelliğini koruyan ve aslında Erol Bulut’un öğrencileri ile olan iletişimi konusunda bize ipuçlarını veren bir detaydı.

Son haftalarda artık Fenerbahçeli futbolcular kendi aralarında sesli bir şekilde Erol bulutu sevmediklerini onun iletişim konusunda sıkıntılı olduğunu oyuncuların neden ilk 11’de olmadığı konusunda hiçbir açıklama yapmadığını dile getirmeye başladılar.

Bu seslerin yükselmesinden sonra volkan ve Emre takımla konuşmaya onların sorunlarını dinlemeye başladı ve aslında Fenerbahçeli oyuncular da ne kadar fazla sorun olduğunu ne kadar fazla sitem olduğunu Fark ettiler. Fenerbahçeli oyuncuların en büyük sıkıntısı Erol Bulut’un ilk 11 konusundaki istikrarsızlığı.

Bazı oyuncular kendilerini göstermek performanslarını sahaya sunmak ve takıma katkı sunmak istediklerini dile getirse nerede ilk 11’de yere almıyorlar ve neden ilk 11’de yer almadıkları konusunda da herhangi bir tatmin edici açıklama onlara sunum lazım.

BULUT TARAFTARLAR TARAFINDAN DA SEVİLMİYOR

46 yaşındaki Erol Bulut öğrencileri ile oldukça mesafeli bir ilişki ve iletişim kuruyor. Fenerbahçeli öğrenciler aslında bu mesafeli iletişimden de kaynaklı olarak sorunların daha da büyüdüğünü neden ilk 11 konusundaki istikrarsızlığın bir türlü açıklanmadı konusunda da şikayetlerinin artarak devam ettiğini söylediler.

Mesut Özil maçtan alındığında Erol buluta tepki göstermişti ve daha sonrasında da Erol bulut bunun yanlış anlaşılmalara neden olacağını olacağı konusunda Mesut Özil‘i uyarmıştı fakat daha sonrasında Caner Erkin’in maç sonrasında maç sırasında alındıktan sonraki tepkisi Caner Erkin üç hafta maçın kadrosunda yer almamasına sebep oldu.

Teknik direktör Erol Bulut resmen Caner Erkin‘e cezalandırıyordu fakat daha sonrasında Caner Erkin teknik adamdan özür dilemesinden sonra tekrar maçın kadrosuna dahil oldu. Erol Bulut’un iletişimini Erol Bulut’un kararlarını tek sevmeyen Mesut Özil ve Caner Erkin değildi. Ferdi Kadıoğlu ne kadar fazla performansını göstermek istese de ilk 11’de yer almak istediğini söylese de Teknik hocası Erol buluttan herhangi bir yanıt alamıyordu.

Artık çıktıkları maça karşı heyecanlı kalmayan ve maç sırasında yüzleri asık olan bir Fenerbahçe futbolcu profili görmeye başladık Erol bulut ve öğrencileri ip gibi gerilen sinirleri ve gerginlikleri ile her hafta maça çıkıyorlar ve tüm bu psikolojik altyapıyla beraber maçı kazanmaya çalışıyorlar.

Beşiktaş derbisi tüm takım için tabii ki de Erol bulut için oldukça önemli. Erol Bulut’un son maçı olabilir ya da sezon sonuna kadar kendisi ne zaman tanıyacak bir galibiyetle kazanabilir. Fenerbahçeli oyuncular teknik direktörlerine karşı bu maçı kazanarak üç puanı kendi hanelerine yazdırmak istiyorlar.