Samet Aybaba’ya Veda Edildi

Süper Lig ekiplerinden biri olan Hes Kablo Kayserispor’da Samet Aybaba dönemi sona erdi. Son olarak evinde Beşiktaş’a 2-0 yenilen Kayserispor kulübünün yönetimi, teknik adam Samet Aybaba ile ilgili son kararını verdi ve taraflar yollarını ayırdı.

Kayserispor, Aybaba yönetiminde 8’i Süper Lig ve 1’i Türkiye Kupası olmak üzere 9 maça çıkarken hiç galibiyet alamadı.

Bu süreçte çıktığı maçlarda 5 beraberlik ve 4 yenilgi elde etti. Sezona Bayram Bektaş yönetiminde başlayan Kayserispor ligin ilk yarısı bile bitmeden ikinci teknik adam ile yollarını ayırmış oldu.

Sarı Kırmızılı Kulüpten Gelen Resmi Açıklama

Olaylı Beşiktaş maçı sonrasında teknik adama yöneltilen “takımdan istifa edecek misiniz?” soruları yanıtsız kalmıştı. Teknik adam maç sonrasında, “Ortada bir oyun, beraberliğe gidecekmiş gibi görünüyordu ama sonrasında bir penaltı kararı var.

Türkiye’nin en iyi iki hakeminin verdiği kararlara bakmak lazım. İzlediğim kadarıyla futbolda her şey kötüye gitmeye başladı. Bir an önce toparlanmak lazım.

İnsanların seyir keyfi alacağı bir futbol artık bizden gittikçe uzaklaşıyor. O nedenle futbolun ciddi sorunları var. Oyuncularım ellerinden geleni yapıyor, koşuyor, mücadele ediyorlar.

Kadro eksikliği bizi çok etkiliyor. Futbolcularım gerçekten elinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Bu bizi bir yere getirir mi? Getirmez. Bir an önce bulunduğumuz yerden çıkmak için takviyeye, moral motivasyona ve desteğe ihtiyaç var.

Bunları bir arada yapıp bundan sonraki çalışmalarımızı yönlendirmemiz lazım.” Açıklamalarını yapmıştı. Maçtan yaklaşık 2 gün sonra teknik adamın takımdan ayrıldığı duyuruldu.

Kayserispor ayrılık ile ilgili resmi açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Teknik Direktörümüz Samet Aybaba ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırma kararı almış bulunmaktayız.”

”Samet hoca büyüğümüzdür.”

Hes Kablo Kayserispor’un kulüp sözcüsü Mustafa Tokgöz, teknik direktör Samet Aybaba ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıklarını açıkladılar.

Mustafa Tokgöz, yaptığı açıklamada takımın teknik direktörü Samet Aybaba ile yaptıkları toplantı doğrultusunda deneyimli teknik adamın takım ile devam etmeme kararı aldığını açıkladı.

Mustafa Tokgöz, deneyimli teknik adam Samet Aybaba’nın Kayserispor camiası için bir yer teşkil ettiğini vurgularken ayrılık ile ilgili şu sözleri kullandı;

“Samet hoca camiamızın abisidir, büyüğümüzdür. Kulübümüzde görev yapan hocalar arasında bizim için en değerli, saygı duyulan hocadır.

Hocamızla görüştük ve anlayış çerçevesi içerisinde ayrılma kararı aldık. Hocamıza bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum.

Yolu açık olsun. Kayserispor olarak kısa zamanda takımımızı daha ileriye taşıyacak hocayla anlaşıp, takımın başına geçireceğiz.”